-
Közös keresztútjárás Fehérváron
A város polgárai és papjai közösen emlékeztek Jézus kereszthalálára. Nagypénteken, a Palotavárosi Kálváriánál délután Spányi Antal püspök vezetésével volt a város polgárainak közös keresztútja. Nagypénteken nem mutatnak be szentmisét.
2026.04.03. -
Egyedülálló kiállítás a múzeumban
Egyedülálló kiállítás látható a Szent István Király Múzeum Rendház épületében. A II. János Pál pápa, Karol Wojtyła életének máig ható üzenetét, a világtörténelemre gyakorolt hatását bemutató tárlat a katolikus egyházfő személyes tárgyain, illetve kordokumentumokon át hozza közel a látogatóhoz azt a lelkiséget, szakralitást, amit az olasz egyházfők utáni első lengyel pápa adott a világnak, a hívő és a hit örömét nem ismerő embereknek egyaránt.
2026.04.03. -
Viktória
Hosszú idő után visszatér az operett műfaj a Vörösmarty Színházba. Áprilisban Dolhay Attila és Ferenczy-Nagy Boglárka rendezésében mutatják be Ábrahám Pál: Viktória című művét.
2026.04.03. -
Megújult a Bösendorfer
Felújították a Hermann László Zeneiskola Bösendorfer zongoráját. A hangszert egy koncert keretében vehették birtokba az intézmény diákjai és tanárai.
2026.04.01.
A fuvola, a hegedű és a trombita voltak a főszereplők a Somorjai sorozat harmadik koncertjén
Csütörtökön este volt az Alba Regia Szimfonikus Zenekar Somorjai Ferenc-sorozatának harmadik koncertje. A Reflektorfényben II. címet viselő hangversenyen megtelt a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház színházterme.
2023.03.23. 22:03 |
A 2022/23-as Somorjai-bérlet koncertjein az Alba Regia Szimfonikus Zenekar kiváló muzsikusai mutatkoznak be egy igazán színes program főszereplőiként.
%%GALLERY73613%%
A hangversenyen közreműködtek:
Chikara Sugano fuvolaművész, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar fuvola szólamvezetője,
Ilosfai Csenge hegedűművész, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar koncertmestere, valamint
Ottmár Dávid trombitaművész, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar trombita szólamvezetője.
Vezényelt:
Dobszay Péter Junior Prima-díjas karmester