-
Halünnep 11. alkalommal
Idén is várja a vendégeket a Palotavárosi tavaknál a város egyik legnépszerűbb gasztronómiai eseménye, a Fehérvári Halünnep. A főzőversenyt, színpadi és családi programokat kínáló eseményt május 9-én, szombaton rendezik meg.
2026.05.03. -
Floralia Gorsiumban
Az ókori Róma egyik leglátványosabb, Flóra istennő tiszteletére rendezett pompás ünnepsége elevenedik meg idén is Gorsiumban. Május 2-án és 3-án Septimius Severus császár is megérkezik az ókori városba, ahol lázongó keltákkal és látványos harci ütközetekkel is találkozhatnak az érdeklődők.
2026.05.01. -
Öko Majális a Sóstón
A Sóstó Látogatóközpontban idén is színes programokkal készültek az Öko Majálisra: kézműves foglalkozások, színvonalas standok, állatbemutató, családi mesefoglalkozások, valamint ökojátszótér várta a családokat. Polgármesteri Elismerő Emlékérmet és a Sóstó–Homokbánya Természetvédelmi Terület tiszteletbeli fotósa címet vehetett át Babos Rita.
2026.05.01. -
Sportmajális a Bregyóban
Május 1-jén immár hagyományosan sporttal ünnepelt Székesfehérvár. A Sportmajálison több mint ötven egyesület és szervezet sok száz felnőtt, illetve utánpótláskorú sportolója vett részt. A jó hangulatú felvonulást követően a Bregyó közi Atlétikai Központban a város polgármestere átadta a Székesfehérvár Sportjáért elismeréseket.
2026.05.01.
Fűszermesék – könyvbemutató a Már Vártalakban
Június 17-én, szombaton 10 és 12 óra között Beh Mariann Fűszermesék című könyvét mutatják be a Már Vártalakban.
A Fűszermesék két testvérpárról szól, akik nyaralásuk során számos fűszernövénnyel és azok felhasználásával ismerkednek meg. A kötetben a gyerekek a mese segítségével tanulhatnak érdekességeket többek között a sáfrányos szeklicéről is. A könyv végén egy informatív fűszernövény-kisokos is található, ami segít megvalósítani a gyerekek kiskertjeit.
A könyv szerzője, Beh Marianna eredeti szakmája szerint kertészmérnök, aki a Bazsalikomos kert márka tulajdonosaként évek óta készít különleges fűszer- és teakeverékeket. A június 15-én megjelenő Fűszermesék lesz a harmadik könyve.
A könyvbemutató mellett szombaton minden érdeklődőt teakészítéssel és növényfelismerő játékkal várnak, valamint megvásárolható lesz a Fűszermesék is. A belépés ingyenes, a szervezők mindenkit szeretettel várnak!