Fűtési szezon - többen már fűtenek a városban

 Hivatalosan csak október 15-én indul a fűtési szezon, azonban a társasházak jelentős része már ezen a héten szeretné, ha fűtenének a lakásokban. A Széphő távfűtési üzemmérnökségén a távfelügyeleti rendszer lehetővé teszi, hogy a bejelentést követően azonnal elindítsák a fűtést. A fűtési rendszer 2-3 órán belül átmelegszik, a lakásokban 5-6 óra múltán már érezhetően melegebb lesz -mondja Payer Sándor a fehérvári távfűtést felügyelő vezető.

2003.10.06. 13:53 |

 A fűtés bekapcsolását a társasház közös képviselője, vagy a fűtési megbízott kérheti, ha valaki fázik már a lakásában hozzájuk kell fordulni. Hétfő reggelig 6 társasház és 24 intézmény kérte a bekapcsolást, de folyamatos az érdeklődés, mivel az időjárás már kétségtelen, hogy őszire fordult. Egy átlagos 54 négyzetméteres lakás napi fűtési díja 140-150 forint, de csak a ténylegesen felhasznált hő mennyiségét kell kifizetni, nem a fűtési napok száma a mérvadó.

 Október 15-én reggel hatkor mindenhol automatikusan elindítják a fűtést, kivéve ott ahol külön rendelkeznek arról, hogy nem kérik a távhőszolgáltatást.


 A nyáron elvégezték a szokásos felújításokat és új vezetékeket is építettek. A Palotai úton a benzinkút mögött egy 75 lakásos társasház épül és a Vasvári Pál Általános Iskola előtt is épül egy 85 lakásos ház, ezek mindegyike a távhőszolgáltatásra kapcsolódik rá -ezekre a munkákra 45 millió forintot költött a társaság. Új fogyasztó lett az Ybl bölcsőde is az idén és a Hübner A. utcában tervezett önkormányzati lakásokhoz is kiépítették a rendszert. Felújításokra 90 millió forintot áldozott a szolgáltató: kicserélték a Szeder lakótelep melegvíz blokkjait, teljes felújításon esett át a Vízivárosi hőközpont, kicserélték a Salétrom utcai ovi hőközpontját is.

 Gondot jelent, hogy 50 épületben még víz sincs a fűtési rendszerben, ugyanis a lakóközösség egyes lakások átalakítása miatt kérte ennek leengedését. Ezeken a helyeken nem tudják még elindítani a fűtést, azonban Payer Sándor elmondta, hogy a társasházak szabadon rendelkeznek, hogy mikor kérnek, s mikor nem fűtést. A távhőszolgáltató a hőközpontig üzemelteti a rendszert. Ahol csak lehet igyekeznek újra feltölteni a rendszert, azonban néhány napot vesz igénybe míg ez teljesen légmentes lesz.

Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.