-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fűtőerőmű, zárszámadás, Esélyek Háza - döntött a közgyűlés
Nyílt közbeszerzési eljárást indít az önkormányzat a távhőszolgáltatás energetikai fejlesztésére. Az esélyegyenlőséggel foglalkozó civil szervezetek összefogására egy közös intézményt (Esélyek Háza) hoz létre Székesfehérvár és Fejér megye önkormányzata. A város 2003. évi zárszámadását is elfogadta csütörtökön a közgyűlés.
Nyílt közbeszerzési eljárást indít az önkormányzat a távhőszolgáltatás energetikai fejlesztésére. Az esélyegyenlőséggel foglalkozó civil szervezetek összefogására egy közös intézményt (Esélyek Háza) hoz létre Székesfehérvár és Fejér megye önkormányzata. A város 2003. évi zárszámadását is elfogadta csütörtökön a közgyűlés.
Eredményes évet zárt tavaly Székesfehérvár, a város és az önkormányzat gazdaságának stabilitását, piaci pozícióját megtartotta - emelete ki Warvasovszky Tihamér, polgármester Közgyűlést követő sajtótájékoztatóján. Az IBM bezárása tavaly jelentős bevételkiesést okozott, ennek ellenére az önkormányzat biztosítatta az intézmények (79) működését, és a kijelölt fejlesztések is folytatódtak. Az intézmények működésére tavaly 15,3 milliárd forintot fordított a város, ez a 2003-as költségvetés 57%-át tette ki, a a tavalyi pénzmaradvány pedig a közgyűlés döntése értelmében az intézményeknél maradhat. Fejlesztése 4,6 milliárd forintot fordított a város. Warvasovszky Tihamér még kiemelte: a lakásépítés sem állt le, 2003-ban átadták a Mura utca II. ütemében készült 66 szociális bérlakást. Emellett a lakások energiatakarékos felújítására benyújtott pályázatok is sikeresek voltak, így tavaly több, mint 2000 családnál oldódtak meg a hőszigetelési, illetve a nyílászáró problémák.
Az esélyegyenlőséggel foglalkozó civil szervezetek összefogására, működésük koordinálására egy közös intézményt hoz létre Székesfehérvár és Fejér megye önkormányzata. Az Esélyek Háza a Vízivárosi Iskolában még idén elkezdi működését. A központ létrehozását az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal is támogatja.
Egy integrált információs rendszer létrehozására nyújt be pályázatot Székesfehérvár önkormányzata a Gazdasági Versenyképesség Operatív Programhoz (GVOP). Ezzel a fejlesztéssel a teljes elektronikus közigazgatási rendszert is ki lehetne építeni. A pályázattal a Gazdasági Minisztériumtól a költségek maximum 87,5%-át lehet elnyerni, az önkormányzat a szükséges 20 millió forintos önrészt az elkülönített pályázati alapból biztosítja.
Zárt ülésen egyhangúlag módosította a közgyűlés a Nemzeti Emlékhely Alapító Okiratát. A jövőben a kuratórium elnöki pozicióját dr. Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke tölti be.
Kiválasztotta a Hübner András utcában épülő 98 szociális bérlakás kivitelezőjét az önkormányzat. A nyertesnek 2005. május 31-ig kell megépítenie az új lakásokat.
Nyílt közbeszerzési eljárást indít az önkormányzat a távhőszolgáltatás energetikai fejlesztésére. Ennek részleteiről május 20-ig dönt Székesfehérvár képviselőtestülete. Az előzetes egyeztetés alapján az önkormányzat azt a pályázót részesíti majd előnyben, aki a fejlesztés két ütemét egyszerre, zöldmezős beruházással hajtja végre, a legalacsonyabb díjért adja át a hőt a városnak. Az önkormányzat célja továbbra is, hogy a jövőben garantált legyen az olcsóbb hőellátás a városban. Warvasovszky Tihamér még hozzáfűzte: mindezt úgy valósítja meg Székesfehérvár, hogy a Fűtőerőmű továbbra is az önkormányzat tulajdonában marad.
A közgyűlés további döntései (2004.04.29.)