-
Alakul a FEHA19 kerete
Lassan összeáll a jégkorong Erste Ligában érdekelt FEHA19 kerete, a klub vezetése már húsz játékost jelentett be a szeptember 18-án rajtoló szezonra. Legutóbb Schwartz Gergő, Mihalik Gergő, Keceli-Mészáros Mátyás, Molnár Zétény és Szabó Péter kötelezte el magát a fehérváriakhoz, valamennyien 20-22 évesek.
2026.07.29. -
Hazai pályán kezd a Volán
Szeptember 18-án a Linz ellen kezd a Volán és október 2-án rendezik a szezon első magyar rangadóját a Hydro Fehérvár AV19 és a Ferencváros között az osztrák jégkorongliga alapszakaszában. A liga honlapja szerint a mérkőzés 19.15 órakor kezdődik majd a MET Arénában, ahogy a két együttes december 28-án sorra kerülő székesfehérvári találkozója is.
2026.07.28. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27. -
Két Albás a válogatottban
A magyar férfi kosárlabda-válogatott a MET Arénában, Belgium ellen aratott győzelmének is köszönhetően jutott tovább a világbajnoki selejtezők következő csoportkörébe.
2026.07.24.
Tíz éves a Fehérvár Lionz - frizbi-ünnep lesz hétvégén a First Fielden
Október 14-én, szombaton 10 és 17 óra között a Budapest Ultimate Bajnokság mérkőzéseivel kezdi meg jubileumi ünnepét a Fehérvár Lionz.
A kispályás ultimate frizbi bajnokságban az ország több részéről érkeznek csapatok, így például Debrecenből, Szegedről és Budapestről is jönnek együttesek. A meccsek után a Lionz egy bográcspartival ünnepli születésnapját.
Október 15-én, vasárnap 9 és 14 óra között a Magyar Repülőkorong Szövetség NB2-es és U15-ös bajnoki meccseinek ad otthont a Takarodó út 3. alatt található First Field. A fehérváriak NB2-es csapata 9 órakor a Viadukt Ultimate, 12.30 órakor pedig a Patak Patriots ellen játszik. A Lionz eddig minden meccsét kapott pont nélkül nyerte, így ezen a napon jellemzően az újoncok kapnak majd több játéklehetőséget. Eközben 12 órától egy NB1-es mérkőzést is rendeznek, a budapesti OUT és a győri SZESE között. A napot a Lionz NB1-es csapatának edzőmérkőzése zárja: az ellenfelél a jelenlegi ötödik helyezett Trust lesz.
A Lionz jövő évi célja, hogy csapatot indítson mind a felnőtt NB1-es, mind az NB2-es bajnokságban. Idén három játékosuk is részt vett az ultimate edző sportedző képzésén.
Az egyesület továbbra is várja szponzorok jelentkezését, akik nagy segítséget nyújthatnak a több korosztályt is foglalkoztató egyesület téli terembérleti költségeiben.
A csapat közleményében felhívta a figyelmet, hogy várják azon székesfehérvári testnevelőtanárok jelentkezését, akik a Szövetség által elindított 45 kredites távképzésen részt vennének, majd népszerűsítenek a sportágat. Erről a lehetőségről ide kattintva olvashatnak további információkat. A belépés minden mérkőzésre ingyenes lesz, a csapat mindenkit szeretettel vár, aki szeretné jobban megismerni a sportágat!