Fradiverő Fehérép - második félidei játékukkal nyertek a kézis lányok

A felsőházi rájátszásról szövögetett álmok életben tartásáért szállt harcba a Fehérép-Alcoa FKC a női kézilabda NB1 20. fordulójában. A fehérváriaknak mindhárom hátralevő mérkőzésüket hozniuk kell, sőt a Békéscsaba egy buktája is szükségeltetik ahhoz, hogy a legjobb négy csapat között zárják az alapszakaszt Sótonyi László tanítványai. A mostani ellenfél,a Budapest Bank FTC-RightPhone már biztos felsőházi tag. Fehérép-Alcoa FKC – Budapest Bank FTC-RightPhone 29–23 (10-11)
2009.03.14. 20:39 |

A Fradinak túl nagy téttel nem bírt a Fehérép elleni derbi, ennek ellenére mindkét együttes kissé idegesen kezdett. Sokáig nem rezdültek a hálók, mígnem a negyedik percben a Fehérép szerzett vezetést, de megtorpant. A Ferencváros a nyolcadik percben egyenlített, majd fordított, és a félidő derekán már négy góllal elhúzott. A rendkívül gyatra támadójátékot feljavítva azonban nagy munkába kezdtek a hazaiak, és felzárkózásba fogtak. A védekezés jó volt, és a szerb válogatott csapatkapitánya, Sladjana Djeric brillírozott. Ennek eredményeként a szünetre egy gólra olvadt. (10-11)

A második félidőre nagyobb intenzitással és elsöprő lendülettel jöttek ki a hazaiak. Gyorsan fordított a Sótonyi csapat, majd elsősorban a 11 gólig jutó Trishchuk vezérletével ellépett a vendéglátó. A Fradiban csupán Zácsik talált elvétve a kapuba, a többiek mintha pályán sem lettek volna. Djeric káprázatos formában bravúrt bravúrra halmozott, a balátlövő poszton, középen, és a jobb szélen pedig folyamatos tűz alatt tartotta a Fehérép az FTC ketrecét. A játérész közepén öttel, 10 perccel a vége előtt pedig már héttel vezetett a fehérvári együttes. A végére örömjátékot hintettek a felsőházba igyekvők, úgy, hogy az utolsó találatot az Alcoában újonc, Azari Fruzsina vitte be, így nyert a Fehérép 29-23-ra. Győzelmével az FKC versenyben maradt a legjobb négybe kerülésért, de Hódmezővásárhelyen és a Vasas ellen is nyerni kell. A Fradinak meg szurkolni a Békéscsaba ellen…

Fehérép-Alcoa FKC – Budapest Bank FTC-RightPhone 29–23 (10-11)

Köfém csarnok, 1800 néző
 Vezette: Bonifert, Oláh

FKC: Djeric – Vincze, Trishchuk 11/2, Tilinger 3, Vijunaite 5, Bernataviciute 2/1, Szegedi.. Csere: Szikora (kapus), Azari 1, Emberovics, Siti 3/1, Nikolic 1, Lévai 3. Vezetőedző: Sótonyi László

FTC: Gridnyeva – Kenyeres, Zácsik 13/4, Szucsánszky 2, Szamoránszky P. 4, Németh, Berta 3. Csere: Sidorova (kapus), Dajka, Balogh B. 1, Szabó. vezetőedző: Elek Gábor

Kiállítások: 12 ill. 4 perc
 Piros lap: Bernataviciute, 60.p.