Fotós tanfolyam indul a KÖFÉM Művházban szombaton – még lehet jelentkezni!

Fotózás – az alapoktól címmel indul tanfolyam a KÖFÉM Művelődési Házban július 10-én, szombaton. Kővári Rudolf fotóművész tartja a hétvégi kurzust, melyre még lehet jelentkezni e-mailen vagy telefonon.
2021.07.09. 11:56 |
Fotós tanfolyam indul a KÖFÉM Művházban szombaton – még lehet jelentkezni!

A tanfolyam azoknak szól, akik még csak most ismerkednek a kamerájukkal, de szeretnének szorosabb „barátságot” kötni vele.

Jöhetnek azok is, akik már biztosabbnak érzik a tudásukat, de szeretnének egy-egy témában szebben, jobban alkotni, több gyakorlatot szerezni. A résztvevők tanulnak többek között a fények, színek felépítéséről, összefüggéseiről, a digitális kamerák történetéről, működéséről, a digitális képformátumról, a helyes expozícióról, az objektívekről, a makrofotózásról, az állatok, épületek, tárgyak fotózásáról, illetve a műtermi és a kültéri portrékészítésről. Az elméletet gyakorlati oktatás követi egyéni segítségnyújtással.

Az alapok megismeréséhez, és egyszerűbb fotók készítéséhez elég egy kompakt, de javasolt a bridge fényképezőgép. Lehet érkezni mobiltelefonnal is, hiszen a funkciók, elnevezések hasonlóak, mint a komolyabb kamerákban.

A tanfolyamot Kővári Rudolf aranyérmes fotós tartja július 10-én, szombaton 09.00 órától, vasárnap lesz a folytatás. Jelentkezni lehet az info@kovaristudio.hu címen vagy a +36 30 841 9009-es telefonszámon. 

Fehérvári színes

  1. Húsvéti stadiontúrára Fehérváron

    Április 4-én, szombaton délután 15 órától a résztvevők betekintést nyerhetnek Magyarország egyik legkorszerűbb és legjobban felszerelt stadionjába. Vajon hány szék van Sóstón, és miért olyan a mintázatuk? Milyen különleges gondoskodást igényel a gyepszőnyeg? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők!

    2026.04.01.
  2. Húsvétra hangolva

    Április 2-án, csütörtökön 15 órától 19 óráig zenés termelői vásár lesz a Zichy ligetben. A vásárban zöldségek, gyümölcsök, mézek, sajtok és füstöltáruk között válogathatnak a látogatók, miközben a színpadon helyi, tehetséges diákok és táncegyesületek, továbbá zenei előadók szórakoztatják az érdeklődőket.

    2026.04.01.
  3. Húsvéti hosszú hétvége

    Április 3-6. között, a húsvéti hosszú hétvégén várják a családokat a Sóstó Látogatóközpontban, ahol jó idő esetén kültéri játékokkal kedveskednek az érdeklődőknek. Április 4-én, szombaton pedig a Családi délelőttön húsvéti kézműveskedéssel és interaktív foglalkozással készülnek a központ környezeti nevelői.

    2026.04.01.
  4. Nyomozós játék az Országzászló téren

    Április 2-án, csütörtökön 10 és 16 óra között húsvéti nyomozós játékra hívja a családokat a Szent István Király Múzeum az Országzászló tér 3. szám alatti kiállítóhelyre. A Tárgyalkotó hagyomány – fejezetek Fejér megye néprajzából című kiállításon vajon milyen tárgyak mesélnek a húsvéti ünnepkör szimbólumairól, népszokásairól?

    2026.04.01.