-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Forgalmi rend változás a Belvárosban
A Belváros forgalmi rendjének változásokról szerdán délután tájékoztatott Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. Az Ady Endre utca felől a Basa utcán és az Országzászló téren keresztül a Várkörútra nem lehet majd autózni, ugyanis a délutáni csúcsforgalomban előszeretettel szelik át autósok százai a történelmi Belvárost. Éppen ezért az Oskola utca felől a Juhász Gyula utcán és a Lakatos utcán keresztül is megtiltják az átmenő forgalmat a csendesebb és nyugalmasabb Belváros érdekében. A szabályok 2005 március 15-től lépnek életbe.
A Belváros forgalmi rendjének változásokról szerdán délután tájékoztatott Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője. Az Ady Endre utca felől a Basa utcán és az Országzászló téren keresztül a Várkörútra nem lehet majd autózni, ugyanis a délutáni csúcsforgalomban előszeretettel szelik át autósok százai a történelmi Belvárost. Éppen ezért az Oskola utca felől a Juhász Gyula utcán és a Lakatos utcán keresztül is megtiltják az átmenő forgalmat a csendesebb és nyugalmasabb Belváros érdekében. A szabályok 2005 március 15-től lépnek életbe.
könnyítik az áruszállítás rendjét
Az áruszállításban engedményeket tesz a város, ugyanis október elsejétől már nem csak reggel hat és kilenc között, hanem délután öt és hét között is behajthatnak az áruszállító teherautók.
csendesebb lesz a Belváros
A Belváros forgalmi rendjének szigorítására azért volt szükség mert " a Mátyás király körút elkerülő szakaszává fejlődött a történelmi Belváros több utcája" -indokolta a döntés szükségességét Nagy Zsolt, aki hozzátette, hogy " bíznak abban, hogy az hajt be a Belvárosba, akinek indokolt, ezzel csendesebb lesz várhatóan a város szíve".
körforgalom a Szabadságharcos úton
A tájékoztatón kérdésünkre az irodavezető elmondta, hogy a kipróbálásra visszaszámláló berendezéseket szereltek fel a Mátyás király körút - Szabadságharcos út kereszteződésébe, ami mutatja, hogy a pirosból, illetve a zöld jelzésből mennyi van hátra -ha beválik, akkor elképzelhető, hogy más kereszteződésekbe felszerelnek visszaszámlálókat. Ehhez kapcsolódóan megjegyezte, hogy a kereszteződést körforgalmasítani fogják, ugyanis a Vörösmarty Színház felújítása után megszűnik majd a behajtás a Koch László utca Fő utca felőli részéről, azonban a tervezett körforgalomba pedig becsatlakozna az említett utca is. A terveket a 2005 vége előtt szeretnék kivitelezni.