Fordulatok játéka - Három ponttal gazdagodott a Volán Dunaújvárosban

Kétfrontos rangadót vívott az Alba Volán-FeVita és a DAC-Invitel az Interliga 16., és a Borsodi Jégkorong Liga 8. fordulójában. A házigazda Újváros nekiesett a Volánnak, már a 46. másodpercben vezetést szerzett, de a fehérváriak 15 perc alatt helyreállították az erőviszonyokat és fordítottak. A folytatásban még egyszer szükségük volt a kék-fehéreknek az "eredménytornára", és így egygólos győzelmet arattak megyei riválisuk felett. DAC-Invitel - Alba Volán-FeVita 3:4 (1-2, 2-0, 0-2)

2005.12.02. 21:36 |

Kétfrontos rangadót vívott az Alba Volán-FeVita és a DAC-Invitel az Interliga 16., és a Borsodi Jégkorong Liga 8. fordulójában. A házigazda Újváros nekiesett a Volánnak, már a 46. másodpercben vezetést szerzett, de a fehérváriak 15 perc alatt helyreállították az erőviszonyokat és fordítottak. A második harmad közepétől a DAC volt kezdeményezőbb, és kétszer is hibázó Budai közreműködésével gólra váltotta emberelőnyét, ismét a piros-fehér-feketék vezettek. A záróharmad ismét Ocskayéké volt, Pat Cortina alakulata másodszor is meglepte a dunaújvárosiakat. Az Alba Volán a találkozó végéig tartotta egygólos előnyét, így a fehérvári együttes szinte már alapszakasz-elsőnek érezheti magát.

DAC-Invitel - Alba Volán-FeVita 3:4 (1-2, 2-0, 0-2)

Dunaújváros, 800 néző
 Vezette: Iskra /szlovén/ (Haszonics, Bedő)

DAC: Ferjo - Benk, Vas, Peterdi, Tokaji 1, White 1, Borsos, Erdősi, Kron, Szélig, Holló, Magnusson, Simensen, Nilsson 1, Vargyas, Horváth, Berta, Papp, Shellin, Revák, Kiss T.(kapus). Vezetőedző: Björn Ferber

Alba Volán: Budai - Svasznek, Kangyal, Csibi, Palovcik, Stastny, Sille, Buril (1), Rajz 1, Ocskay 1(1), Palkovics (1), Ennaffati 1, Tőkési, Majoross, Holéczy 1, Gröschl (1), Borostyán, Kiss G., Fodor, Vaszjunyin, Kovács Cs., Hetényi(kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Kiállítások: 10 ill. 18 perc