Fordított, fölényesen nyert és bajnoki döntőbe jutott a Sapa fehérvár AV19

A jégkorong-bajnokság elődöntőjében minden a Sapa Fehérvár AV 19 mellett szólt a Dunaújvárossal szemben, és Sofronék az elvárt módon, három meccsen le is tudták a párharcot. A harmadikon volt a legnagyobb különbség a két csapat között, pedig most először a DAB-Doclert szerzett vezetést, kétszer is. 1-2 után azonban hat gólt ütött a Volán, vagyis magabiztosan jutott a döntőbe, ahol a Miskolc-Ferencváros párharc győztesével találkozik majd.
Dab-Docler - Sapa Fehérvár AV 19 2-7 (2-1, 0-3, 0-3)
2012.03.11. 20:41 |

Kitettek magukért a dunaújvárosiak, akik nem nagyon bízhattak a bravúrban, a győzelemben, pláne a továbbjutásban. De ismét megpróbálták felvenni a nagyobb iramhoz szokott Volán tempóját. Olyannyira sikerült nekik, hogy csak 18 másodperc telt el (pont, mint 1999-ben a két csapat meccsén abból az emlékezetes hosszabbításból, Kangyal bajnoki címet érő gólja előtt...), amikor Galanisz révén be is vették Bálizs Bence kapuját. Nem mondhatjuk, hogy nagyon felrázta a kapott gól a fehérváriakat, csak az első negyed felénél tudtak rá válaszolni Vas Márton révén. De így is a DAB-Docler ment előnnyel pihenni, mert Velebny kihasznált egy emberelőnyt.

Először fordult elő a három meccsen, hogy egy harmad után hátrányban volt a bajnoki címvédő, ez pedig jó hatással volt a játékára: a második szakaszban pörgött és fordított a Fehérvár. Ebben főszerep jutott a gyors duplát jegyző Sofron Istvánnak, másfél perc alatt ütött két gólt, a másodikat emberelőnyben. Még ebben a harmadban Vas Márton, nem akarva lemaradni sortátrsától, szintén megszerezte második gólját. Egyértelmű volt, hogy az elődöntő utolsó harmada következik, a hazaiaknál érezhetően már hiányzott a motiváció, a Volán ellenben kiszolgálta a szurkolókat. Kovács Csaba megmutatta, hogy egy meccsen két gólt nemcsak az első sor csatárai üthetnek, a végén pedig még Palkovics Krisztián is betalált. Utóbbi két gólszerző elmondhatja magáról, hogy immár 12 éve folyamatosan ugyanaz a programja a szezon végén: bajnoki döntőt játszik. Az előző tizenegyből kilencszer ünnepelhettek is - a csapat célja nem is lehet más, mint a mini jubileum, zsinórban tizedszer is megnyerni a bajnokságot. Ehhez a döntőben a Miskolcot vagy a Ferencvárost kell felülmúlni, abbana párharcban három meccs után 2-1-re a Miskolc vezet.

DAB-Docler - Sapa Fehérvár AV19 2-7 (2-1, 0-3, 0-3)
Gl: Galanisz, Velebny ill. Sofron (2), Vas (2), Kovács (2), Palkovics.