-
Megújuló, bővülő technikumok
A Deákban egy új, épületszárny készül, ahol helyet kap egy tanétterem, tancukrászda a tankonyhákkal együtt. A Bugát valósághűen felszerelt tankórtermekkel, tanóvodával és egy tanbölcsődével bővül, míg a Váciban megújulnak a tanműhelyek belső terei és elektromos hálózat, valamint a nyílszárók cseréjét követően elkészül a homlokzati hőszigetelés is.
2026.03.17. -
Életmentőt köszöntöttek
Március 15-e, nemzeti ünnepünk alkalmából „Életmentés során tanúsított kiemelkedő helytállása” elismeréséül emléktárgyat adományozott Magyarország belügyminisztere Krainhofferné Karafi Gabriellának, a Felsővárosi Általános Iskola iskolatitkárának, aki egy első évfolyamos gyermek újraélesztésében vett részt az OMSZ munkatársainak iránymutatásával.
2026.03.16. -
Új szálloda épül a MET Arénánál
A MET Aréna szomszédságában egy 120 szobás, négycsillagos hotel épül, amely sportolókat, vendégeket fogad és konferenciáknak is otthont ad majd. Az alapkőletételi ünnepséget kedden tartották.
2026.03.17. -
Iskolák újulnak meg
Mintegy hat és fél milliárd forintos fejlesztési program indult a Székesfehérvári Szakképzési Centrum intézményeiben, három iskola új épületének az alapkövét tették le.
2026.03.17.
Fontos témákban döntöttek a városatyák a hajnalig tartó közgyűlésen
Számos fontos témában határozott a képviselőtestület a ma hajnalba nyúló közgyűlésen. A városatyák döntöttek a Vörösmarty Színház ideiglenes játszóhelyéről és a távhőellátás nagyszabású fejlesztéséről is.
Számos fontos témában határozott a képviselőtestület a ma hajnalba nyúló közgyűlésen. A városatyák döntöttek a Vörösmarty Színház ideiglenes játszóhelyéről és a távhőellátás nagyszabású fejlesztéséről is.
A Vörösmarty Színház előadásainak átmenetileg a Pelikán terem mellett a Gárdonyi Géza Művelődési Ház ad majd otthont. A döntéssel kapcsolatban Warvasovszky Tihamér kiemelte, a helyszínválasztás legfontosabb oka, hogy az önkormányzat a saját tulajdonába kíván befektetni és mivel a Gárdonyi Művelődési Ház felújítása is napirenden volt, nem veszik kárba a felújításra fordított összeg. A rekonstrukcióra -átalakításra 30 millió forint körüli összeget költenek, a nézőknek 200 ülőhely jut majd. Előadások ugyanakkor számos helyszínen lesznek a városban, így a tervek szerint a Barátság Háza színházterme, illetve a Szent István Művelődési Ház is helyet adhat majd előadásoknak. A Vörösmarty Színház felújítására előminősítéses eljárás keretében 6 cég nyújtotta be részvételét és 5 céget választottak ki ajánlattételre.
A távhőellátás fejlesztése 21 ezer családot érint majd a városban: első ütemben gázmotoros fejlesztés valósul meg, így 9-10 MW energiát állítanak elő. Második ütemben kombinált típusú erőmű épül meg zöldmezős beruházás keretében, 38-40 MW energiatermeléssel. A 2004-es évben és az azt követő három évben a távhőszolgáltatás díja nem emelkedik.
A szelektív hulladéknyűjtés megvalósítására 62 milliót nyert a közbeszerzési eljárás nyertese, összesen két pályázatot írt ki az önkormányzat: az egyiket a komposztáló rendszer a másikat pedig a szelektív hulladékgyűjtő szigetek kialakítására. Mint ismeretes, pályázat keretében 70%-os támogatást nyert Székesfehérvár 28 újabb kialakítandó szigetre, ezen kívül újabb szelektív hulladékgyűjtő autó is lesz. Jelenleg már kormányrendelet határozza meg, hogy a csomagoló anyagok 8%-át vissza kell gyűjteni: üveg, papír, fém és műanyag elosztásban.