-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fontos témákban dönt ma a városi képviselőtestület
A városgondnokság tevékenysége, olimpiai díszpolgári cím, közalkalmazotti bérfejlesztés, belvárosi forgalomkorlátozás: ezek voltak a legfontosabb témák, amelyekkel eddig foglalkozott a reggel 8 óra óta ülésező városi közgyűlés.
A városgondnokság tevékenysége, olimpiai díszpolgári cím, közalkalmazotti bérfejlesztés, belvárosi forgalomkorlátozás: ezek voltak a legfontosabb témák, amelyekkel eddig foglalkozott a reggel 8 óra óta ülésező városi közgyűlés.
Szeptember 23-án reggel 8 órától ülésezik Székesfehérvár Megyei jogú Város Közgyűlése. A képviselőtestület elsőként a lejárt határidejű javaslatok végrehajtásáról szóló jelentést fogadta el, majd tájékoztató hangzott el a közgyűlés két ülése között átruházott hatáskörben hozott bizottsági döntésekről és azok végrehajtásáról 2004 június 1-től 2004 augusztus 31-ig. Harmadik napirendi pontként hangzott el tájékoztató a közgyűlés 2004.évi költségvetéséről szóló 2/2004. (II.16) önkormányzati rendelet I. félévi végrehajtásáról. Warvasovszky Tihamér polgármester a napirenddel kapcsolatban elmondta, az első félévben tervszerűen haladtak a munkák az intézményeknél és zavartalan működés volt jellemző. Fenyves Péter (Fidesz) a tájékoztatóval kapcsolatban a városgondnokság működését kifogásolta, mivel elmondása szerint 3-4 hónapos fizetési elmaradások vannak az útfelújítási munkálatokat végző vállalkozók felé és jelentős hiányosságok vannak a burkolatjavítás-kátyúzási munkáknál. Válaszában Szakonyi László városgondnok elmondta, maximum 30-napon belüli fizetési elmaradások vannak. Warvasovszky Tihamér is reagált az elhangzottakra, a polgármester elmondta, az útkarbantartás megfelelő a városban, Alsóváros, Maroshegy, Öreghegy területén jelentős az előrelépés a korábbi évekhez képest. A közgyűlés végül elfogadta a tájékoztatót. 4. napirendi pontként a közgyűlés 2004.évi költségvetésről szóló 2/2004 (II.16) önkormányzati rendelet módosítására hangzott el javaslat. Warvasovszky Tihamér polgármester 29,57 milliárdos költségvetésről számolt be, valamint újdonságként 90 millió forinttal is számolhat a város, amely összeget a helyi közlekedés fejlesztésére fordíthatja a város. A tankönyvvásárlást 123 millióval segítette a város, 1999-óta folyamatos iskolatej akció és Bursa Hungarica ösztöndíj segíti a tanulók életét. A közalkalmazotti béremelésről szólva a polgármester elmondta, az osztályfőnöki pótlék 3500 Ft-ról 8000 Ft-ra emelkedik Székesfehérvár egyedüli városként vállalja a maximális összeg kifizetését. A minőségi munkáért 3900 Ft-os pótlék helyett 5000 Ft-ot kapnak a pedagógusok. Átlagban megtörténik tehát a 6%-os bérfejlesztés. Gógl Árpád (Fidesz) 2%-os béremelésről beszélt, hangsúlyozva, hogy a kormány nem biztosítja az önkormányzatoknak a megígért béremelés fedezetét. Boldizs Kálmánné alpolgármester elmondta: létszámarányos normatívát kap a város, Fehérvár egyetlen városként biztosítja az osztályfőnöki pótlék maximális összegét. A kormánytámogatásról szólva kiemelte: 98-ban az akkori kormány befagyasztotta a közalkalmazotti bértáblát, a kormányváltás után 50%-os béremelés történt. 5.napirendi pontként a képviselők hosszas vita után döntöttek az önkormányzati kitüntetések, díjak alapításáról szóló rendelet módosításáról: olimpiai díszpolgári címet adományoz a közgyűlés a nyári, téli, vagy paraolimpiai játékokon aranyérmet szerzett fehérvári sportolóknak.