Fontos két pontot tartott itthon a Sapa Fehérvár AV19

A Sapa Fehérvár AV19 hatalmas küzdelemben Vas Márton mesterhármasával legyőzte a nagy riválist, az Olimpija Ljubljanát, így a csapat elmozdult az EBEL utolsó helyéről. A Sapa Fehérvár igen-igen fontos két pontot szerzett, így elmozdultunk az utolsó helyről. Ez mindenképpen biztató fejlemény a jövőre nézve.
 Sapa Fehérvár AV19 - Olimpija Ljubljana 4-2 (1-0, 2-0, 1-2)
2010.10.24. 23:55 |
 A Sapa Fehérvár AV19 hatalmas küzdelemben Vas Márton mesterhármasával legyőzte a nagy riválist, az Olimpija Ljubljanát, így a csapat elmozdult az EBEL utolsó helyéről.

Óvatosan kezdett mindkét csapat, jobbára mezőnyjátékot szemlélhettünk. Az első nagy helyzet Hughes előtt adódott, aki egyedül mehetett Satosaari kapuja felé, de Kranc nagy sprinttel beérte és szerelni tudta. A 11. percben aztán megszereztük az áhított vezetést: Tokaji centerezését Ladányi értékesítette középről (1-0). Megnyugodott kissé a Sapa Fehérvár, több ízben is növelhettük volna az előnyt, de sem Holéczy, sem pedig Kovács nem tudta mattolni a szlovén kapust.

A második felvonásban inkább küzdelmes, semmint magas színvonalú volt a játék - kevés gólhelyzet és számos átadási hiba jellemezte a mérkőzést. Aztán lélektenilag legjobbkor, a szünet előtt kétszer is betaláltunk, meggyőzővé téve a vezetést. Mindkétszer Vas Márton volt a gólszerző, előbb szép korongátvételt követően egyedül roboghatott a kapu felé, és nem is hibázott (2-0), majd egy rossz szlovén cserénél Satosaari csodás kiugratásával lőtte ki a felső sarkot (3-0).

Az Olimpija azonban nem adta fel a befejező húsz percre, előbb egy ügyesen kijátszott akció végén Cvetek szépített közvetlen közelről (3-1), majd Ziga Pance ütőjéről pattant a korong Satosaari mögé (3-2). A két zöld-fekete találat között nekünk is akadtak lehetőségeink, de sem Kranjc, sem Holéczy, sem Sofron nem tudta megszerezni a negyedik gólunkat. Így egyszeriben szoros lett a simának tűnő meccs. Szerencsére voltak még tartalékaink és a szerencsével sem álltunk hadilábon: Vas Márton ívelt korongja egy hátvéden irányt változtatva a kapuba pattant (4-2). A végére még lehozta kapusát Jarvenpaa mester, de nem járt sikerrel a kockáztatás.

A Sapa Fehérvár igen-igen fontos két pontot szerzett, így elmozdultunk az utolsó helyről. Ez mindenképpen biztató fejlemény a jövőre nézve.