Fontos győzelmet szerzett az Alba Volán SC

A helytállás, és egy szoros mérkőzés reményében fogadta az Alba Volán SC a tabella második helyén álló Klagenfurt együttesét az EBEL 16. fordulójában. A fehérvári csapatból két meghatározó védő is hiányzott sérülés miatt, mégis sokáig feledhetetlen pillanatokat szereztek a kék-fehérek a jégkorongbarátoknak. Alba Volán SC – Klagenfurt AC 4–3 (3-0, 1-2, 0-1)
2008.10.26. 20:41 |

A legutóbb Salzburgban vereséget szenvedő Alba Volán nem teketóriázott sokat, már a 11. másodpercben vezetett a Klagenfurt ellen Ocskay Gábor góljával. A fehérváriak vezetésük után tovább rohamoztak a megilletődött Klagenfurt kapujára, és a harmadik percben az időközben idegességének okán kettős emberhátrányba kerülő vendégeket megint mattolták. Nick Martens találta meg a rést a kékvonal közeléből, élete első Volán-találatával már 2-0-ra vezettek Ted Sator tanítványai. Az idő előrehaladtával kezdett magára találni az EBEL alapszakasz-elsőségére törő KAC, de Szuper Levente állta a sarat, pedig nyomtak rendesen a piros-fehérek. A harmad felénél négy percen át emberhátrányban hokizott a Volán, mégsem tört meg, majd aztán a 18. percben megint megrángatta az oroszlán bajszát: Couture centerezett jó ütemben Nathan Martz pedig közvetlen közelről piszkálta a korongot a gólvonal mögé, mégpedig Enzenhofer lábai között.

A középső periódusra kapust cserélt a Klagenfurt, Enzenhofert Swette váltotta, míg mezőnyben jobban összpontosítottak a vendégek. Talán ennek eredményeként a 24. percben Brandner szépített, Kovács eladott korongját köszönte szépen és könyörtelen volt. A küzdelmes mezőnyjátékot ritkán színesítették kapura tartó lövések. Brandner ismét veszélyeztetett, majd Couture két lövését is védte Swette. A 35. percben Palkovics remek lövése a kapuvason csattant, majd kettős emberelőnybe került a Volán. Alig telt el 15 másodperc, és ismét betalálatak a fehérváriak: Martens tette középre a korongot, ahol Couture nem, de Kovács Csaba elérte, és mattolta a Klagenfurtot. 4-1-es hazai vezetésnél talán egy picit túlzottan is megnyugodtak a kedélyek, és ezt használta ki emberhátrányban Herburger, aki egy kontra végén vette be Szuper ketrecét, így az utolsó pihenőre 4-2-es fehérvári vezetésnél vonulhattak a felek.

A második játékrészből a harmadikra is átnyúlt Fekete büntetése, és a 42. percben ezt az emberelőnyt egy szép korongjáratás végén Schuller váltotta gólra. 4-3-ra felzárkózott a Klagenfurt, és a mérkőzés hátralevő résézben iszonyatos energiát mozgósított az egyenlítés érdekében. Az Alba Volán hősiesen küzdött, minden erejét a védekezés, a korongszerzés és a pakk a kaputól minél messzebb távolítása emésztette fel. Azért a 48. percben gólnak örültek a kék-fehérek, de a vezetőbíró rövid egyeztetés után érvénytelenítette a találatot. Brawn lövését Szuper, majd Fekete ziccerét Swette fogta. Később Reichel és Craig is megtornáztatta a megint remek formában védő magyar kapust. Két és fél perccel a vége előtt lehozta kapusát a Klagenfurt, de képtelen volt bedarálni a lelkes hazaiakt, így az Alba óriási hőstettet vitt véghez azzal, hogy 4-3-ranyert a Klagenfurt ellen. Folytatás kedden 19.15-től a Linz ellen itthon.

Alba Volán SC – Klagenfurt AC 4–3 (3-0, 1-2, 0-1)

Székesfehérvár, 2900 néző
 Vezette: Potocan (Erd, Hütter)

AV: Szuper – Tokaji, Horváth, Fekete, Ocskay 1, Palkovics (1), Forsyth (1), Martens 1 (2xee) (1), Kovács 1 (2xee), Martz 1, Couture (1), Jobb, Ondrejcik, Hegyi, Nagy, Sofron, Vaszjunyin, Fodor, Benk. Vezetőedző: Ted Sator

KAC: Enzenhofer – Reichel, Tory (1), Brandner 1, Shantz, Harand, Kirisits, Brown, Craig (1), Schneider (1), Herburger 1 (eh), Norris, Ratz, Schellander, Schuller 1, Hundertpfund, Quantsching, Geier S., Geier M., Swette (kapus). vezetőedző: Manny Viveiros

Kiállítások: 8 ill. 14 perc