Fontos győzelmet aratott az FC Fehérvár Kispesten

Hatpontos mérkőzésre látogatott az FC Fehérvár a Budapest Honvéd otthonába, hiszen egy győzelemmel előzést könyvelhetett el a fehérvári együttes. A piros-kékek pontért, vagy pontokért érkeztek a Bozsik stadionba, s nem kellett csalódniuk, megérdemelt győzelmet arattak. Budapest Honvéd – FC Fehérvár 1-2 (1-1)
2008.09.13. 23:17 |

Már az első percektől jó iramban játszották a focit a felek, így nem unatkozhattak a nézők, annak ellenére, hogy az első helyzetre a 21. percig kellett várni. A 21. percben Diego hagyta faképnél Andicot, a brazil légiós lövését Sebők védte. Nem sokkal később Stojakovic szöglete után Abass kétszer is veszélyeztethetett a nézelődő fehérvári védők között, először Sebők hárított, majd a kapu fölé szállt a fejese. A mezőnyfölényben játszó hazaiak aztán a 32. percben megszerezték a vezetést. Stojakovic szabadrúgásból ívelte középre a labdát, Sebők kirepült, de Maróti megelőzte, és a hálóba pofozta a labdát, 1-0. A gól után túlságosan is megnyugodtak a hazaiak, s ezt kihasználta a Vidi. Az öt perccel korábban gólpasszt adó Sojakovic most is előkészítőként jeleskedett, eladta a labdát, amit Sitku köszönt szépen és középre ívelt, ahol Farkas Balázs érkezett és 11 méterről a kapu jobb sarkába helyezett, 1-1. A gól után a fehérváriak vették át az irányítást, s a 41. percben Simek 35 méteres szabadrúgását kellett Rabóczkinak kiöklöznie. A félidő zárásaként Abass került helyzetbe, de másfél méterről Sebőköt találta telibe.

Fordulás után a labdát többet birtokló Fehérvár helyzetekkel jelezte: nem biztos, hogy megelégszik az egy ponttal. Sitku Vujovicot ugratta ki, de a montenegrói csatár lövését a kivetődő Rabóczki védte lábbal. Az 59. percben Abass lövését előbb Sebők védte, majd Abass a kapu mellé helyezett. A 71. percben Stojakovic szöglete után Debreceni fejesét Sitku Illés rúgta ki a gólvonal elől. A 75. percben aztán fordított az FCF! A szünetben csereként beállt Nagy Dániel húzott ela jobb oldalon, középre gurított, ahol Vujovic átlépte a labdát, Sitku Illés pedig estében három méterről a bal felsőbe helyezett, 1-2. Két perccel később Farkas távoli lapos lövését fogta Rabóczki, a 82. percben pedig Sebőknek akadt dolga Stojakovic löketét követően. A 85. percben ajándék tizenegyest kapott a Honvéd, Hercegfalvi a labda megszerzésére irányuló vetődését fújta be a messze helyezkedő Kassai, azonban a büntetőt a sértett csúnyán a kapu fölé rúgta. A 87. percben Vujovic adhatta volna meg a kegyelemdöfést, de óriási helyzetben hibázott, Rabóczkiről pattant a labda szögletre.

Az FC Fehérvár hosszú kispesti nyeretlenségi szériát szakított meg, s 2-1-es győzelmével előzött a tabellán.

Budapest Honvéd – FC Fehérvár 1-2 (1-1)

Bozsik Stadion, 1500 néző
 Vezette: Kassai (Erős, Vámos)

Honvéd: Rabóczki – Vincze, Debreceni, Smiljanic, Magoc – Stojakovic, Maróti, Genito (Arsenijevic, 64.), Diego (Dobos, 69.) – Abass, Hercegfalvi. Vezetőedző: Pölöskei Gábor

FCF: Sebők – Andic, Radovic, Koller, Mohl – Simek (Nagy D., a szünetben), Farkas, Sifter, Pavlicic (Lázár, 91.) – Vujovic (Romero, 88.), Sitku. Vezetőedző: Varga István

Gól: Maróti (32.) ill. Farkas B. (37.), Sitku (75.)
 Sárga lap: 5-3
 Szögletarány: 6-5