Fölényes győzelmet aratott a Kaposvár ellen a bajnokesélyes Alba

Biztató előjelekkel várhatta a Kaposvár elleni meccset az Alba, hiszen a bajnokságban hibátlanul menetelt,  legutóbb Pécsen győztek, otthon pedig a Honvédot, az Oroszlányt, a Szolnokot és a Körmendet is legyőzte a csapat. Szombaton tovább gyűjtötte a skalpokat a fehérvári alakulat és magabiztos, főlényes győzelmet aratott a Kaposvár ellen, így továbbra is éllovas és az egyetlen veretlen együttes a bajnokságban.
Arconic-Alba Fehérvár - Kometa Kaposvári KK 105-77 (19-22, 29-23, 33-11, 24-21)
2023.11.18. 19:35 |

Esélyesként léphetett pályára az Arconic-Alba csapata szombaton a Kaposvár ellen, hiszen a bajnokságban eddig hibátlan a fehérvári csapat és a kaposváriak ellen is remekeltek eddig, 47 mérkőzésből 40 Alba siker született. Szombaton tíz perc után három ponttal vezettek a vendégek, a folytatásban azonban az Alba fokozatosan felőrölte ellenfelét és végül 105–77-re nyert.

Az Alba ezúttal is a Chambers, Dickey III, Barnett, Philmore, Kass ötössel lépett parkettre és az első negyedben még problémákkal küzdött a csapat, és 3 pontos hátrányba került. A második negyedben már átvette a vezetést a Fehérvár, 48-45-el mehettek ki a csapatok a harmadik negyedre, ahol már kiütközött a klasszis-különbség, szinte esélye sem volt a kaposváriaknak a pontszerzére. (81-56).

Az  Arconic-Alba Fehérvár - Kometa Kaposvári KK mérkőzés legértékesebb játékosa Siyani Chambers lett 18 ponttal, 9 asszisztal és 4 kiharcolt faulttal.

Az Arconic-Alba Fehérvár továbbra is az éllovas és az egyetlen veretlen együttes a bajnokságban.