Fölényes Cornexi győzelem az esztergomiak ellen

A Cornexi-Alcoa-HSB-Holding szombaton este az Esztergom együttesét fogadta a bajnokság 17. fordulójában. Siték a második félidőben szinte állva hagyták ellenfelüket, akik szinte végig a kezdősorukkal szerepeltek, így egyáltalán nem túlzó a hazaiak húszgólos győzelme. Cornexi-Alcoa-HSB-Holding - Esztergomi KSE Kia-Újpest 41-21 (17-10). A mérkőzés jól szolgálta a felkészülést a következő két mérkőzésre, hiszen a kézis lányok szombaton Pécsre utaznak, majd jön a sorban az EHF Kupában a Bayasen...

2005.01.30. 12:34 |

A Cornexi-Alcoa-HSB-Holding szombaton este az Esztergom együttesét fogadta a bajnokság 17. fordulójában. Siték a második félidőben szinte állva hagyták ellenfelüket, akik szinte végig a kezdősorukkal szerepeltek, így egyáltalán nem túlzó a hazaiak húszgólos győzelme.

Cornexi-Alcoa-HSB-Holding-Esztergomi KSE Kia-Újpest 41-21 (17-10)

Az egykor szebb napokat látott Duna-parti gárda többnyire fiatal játékosokkal látogatott el Fehérvárra. Már az első percekben tetemes előnyre tettek szert a cornexisek. Hat perc elteltével már 6-0-ra vezettek Tápaiék. Ez a szárnyalás azonban a játékrész feléig tartott, amikor ”sikerült” felhozni az addig epizódszerepet játszó vendégeket. Meglepetésre a 22. percre kis híján egyenlítettek a piros-fehérek. Aztán helyre állt a világ rendje, a szünet előtt megrázták magukat Szabó Edina tanítványai, és hétgólos fórral mehettek pihenőre.
Már a találkozó kezdetén látszott, hogy nem sokáig fogja bírni a fehérváriak által diktált iramot a nyolc mezőnyjátékossal érkezett esztergomi gárda. A 35.percben vezettek először Korgyuk góljával tíz góllal a vendéglátók, majd az 50. percre ez az előny 15 gólosra nőtt.

Az 58. percben büntettek először a szerb származású Ausztriából érkezett játékvezetők, igaz akkor rögtön két cornexis is kettő percet kapott. Ez sem zavarta különösebben a fekete mezeseket, mivel előbb Balogh Bea, majd fél perc múlva Tápai Szabina talált be Móra kapujába.
 Az összecsapás mindenesetre jól szolgálta a felkészülést, hiszen a jövő szombati Pécs elleni idegenbeli mérkőzés után már jönnek a rangadók, valamint a norvég Byasenhez utazik a csapat az EHF Kupa sorozatában.