Fölényes Arconic-Alba Fehérvár siker hazai pályán a Budapesti Honvéd

Az Arconic-Alba Fehérvár férfi kosárlabdacsapata a férfi bajnokságban az újonc Budapesti Honvéd legénységét fogadta. A fehérváriak esélyeshez méltóan magabiztosan győztek. Szomorúságot okozott és gyászszünettel kezdődött a csata a csapat utánpótláskorú játékosának, Seyi Awogbemi Sodiq  19 évesen bekövetkezett halála miatt.
2022.11.19. 20:39 |

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–BUDAPESTI HONVÉD SE 96–60 (27–21, 23–10, 23–15, 23–14)

A mérkőzésen a csapat jól és magabiztosan játszott, valamennyi negyedet megnyerve fölényes győzelmet aratott az újonc ellen.

JEGYZŐKÖNYV

Székesfehérvár, 1600 néző. V: Kapitány, Tóth C., Farkas G.

Arconic-Alba Fehérvár: Pongó Marcell 8/6, Somogyi Á. 5, DE COSEY 16/6, FORD 14/6, PHILMORE 21/6. Csere: VOJVODA 12, Szabó Zs. 4, Góbi M., TAKÁCS MILÁN 10, Takács Martin 2, Balsay 2, Osztoics 2. Vezetőedző: Matthias Zollner.

Bp. Honvéd: Simon K. 9/3, TANOH DEZ 13/3, MIJOVIC 10, Demeter 12/3, Peringer 9. Csere: Hajdu 5/3, Takács D., Kopácsi 2, Rédei, Vámos 2. Vezetőedző: Baksa Szabolcs.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 5. p.: 11–8. 8. p: 21–14. 12. p: 30–21. 15. p.: 38–27. 18. p.: 48–29. 22. p.: 53–31. 25. p.: 59–35. 28. p.: 68–42. 32. p.: 78–49. 35. p.: 85–51. 38. p.: 91–56

MESTERMÉRLEG

Matthias Zollner:Nem nagyon tudtunk teljes kerettel edzeni a válogatott játékosok távolléte miatt, és ez visszaköszönt az első félidőben. A nagyszünetben rendeztük a sorokat, örülök annak, hogy utána már jól játszottunk. Bízom abban, hogy így fogjuk folytatni, mert nehéz időszak vár ránk, három hét alatt hét mérkőzést kell játszanunk.

Baksa Szabolcs:Nagyon jól játszott az Alba. Tudtuk azt, hogy mire számítsunk ellenük, próbáltunk felkészülni arra, hogy rettentően erősek fizikálisan mind támadásban, mind védekezésben, de továbbra is azt kell mondanom, hogy ennek a csapatnak meg kell szoknia ezt. Most a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy mi a különbség a másodosztály, illetve az első osztály között. Minden mutatóban fölénk nőtt ellenfelünk.