Fogom a kezed! - áprilisig hosszabbította alkotói pályázatait a Szent István Művelődési Ház

Fogom a kezed! címmel hirdetett rajzpályázatot a gyerekeknek, prózaíró pályázatot pedig a nagyobb diákoknak és felnőtteknek a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház. Az alkotással az emberi összetartozás és egymás támogatásának fontosságát hangsúlyozzák, ami nagy hangsúlyt kap a koronavírus-járvány idején. A pályázatot ismét meghosszabbították, az írásműveket és a rajzokat 2021. április 25-ig lehet beküldeni.
2021.03.17. 06:32 |
Fogom a kezed! - áprilisig hosszabbította alkotói pályázatait a Szent István Művelődési Ház

A rajzpályázatra 1-4. osztályos és 5-6. osztályos gyerekek jelentkezhetnek. Azt kell ábrázolniuk, hogy milyen élményeket szereztek együtt a családjukban, és miként tudják egymást segíteni a járvány, a karantén idején.

Egy alkotó egy darab A/3 vagy A/4 méretű rajzlapon, illetve digitálisan megvalósított művel pályázhat, az elkészítés technikája szabadon választható. A rajz hátoldalára kérik feltüntetni a címet és a pályázó, valamint gondviselője adatait, elérhetőségét.

A műveket 2021. április 25-ig kérik beküldeni postán a 8000 Székesfehérvár, Liszt Ferenc utca 1. címre, vagy elektronikusan a fogomakezed2020@gmail.com címre.

A próza- és esszéíró pályázatra felső tagozatos (7-8. osztályos), ifjúsági (9-12. osztályos) és felnőtt (18 év feletti) kategóriában várják az írásműveket legfeljebb öt gépelt oldal erejéig. Egy pályázó csak egy, még meg nem jelent írással indulhat, melyet elektronikusan kérnek beküldeni ugyancsak 2021. április 25-ig a prozairopalyazat@gmail.com címre.

A zsűri mindkét pályázat esetében korosztályonként értékeli és jutalmazza az alkotásokat. Az eredményhirdetésre és a díjak átadására a későbbiekben pontosított időpontban kerül sor. Tovább részletek olvashatóak a Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház honlapján.

Fehérvári színes

  1. Csabai Pétert köszöntötték

    Csabai Péter 1931. július 31-én született egy olyan korban, mikor az emberek számára a munka, a család és az egymás iránti tisztelet jelentette az élet biztos alapját. Az évek alatt lakatosinasból üzemvezetővé váló motorsport-rajongó élete során nemcsak a gépek összeszerelésében, de a versenyzésben is kiteljesedhetett.

    2026.07.31.
  2. Vadszeder-gyűjtés elhalasztva

    A nagy hőségre tekintettel ELHALASZTOTTÁK a most vasárnapra tervezett, nadapi Herbarius-túrát - tájékoztat közösségi oldalán a Szent István Király Múzeum. A szervezők tehát augusztus 9-én várnak majd mindenkit, aki szívesen csatlakozna a programhoz, hogy a vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag vadszederből gyűjtsön Lencsés Rita gyógynövényszakértő vezetésével.

    2026.07.31.
  3. Ételosztás augusztusban

    Augusztus 2-án folytatódik a Fehérvári Heti Betevő jótékonysági ételosztás. A szervezők vasárnap délelőtt, a Deák Ferenc Technikumnál várják a sütemény-, a gyümölcs- és a tartós élelmiszer felajánlásokat a rászorulók számára.

    2026.07.31.
  4. Királyi Közkori idén is

    A Székesfehérvári Királyi Napok rendezvénysorozat részeként augusztus 14-én, pénteken és augusztus 16-án, vasárnap történelmi óriásbábokkal várja a hűsölni és korcsolyázni vágyókat az Aréna. A különleges közönségkorcsolyán büfé és ruhatár is üzemel majd, valamint korcsolyabérlésre és -élezésre is lesz lehetőségük az érdeklődőknek.

    2026.07.31.