Foglalkoztatási projektek információs napját tartották Székesfehérváron

 Székesfehérvári foglalkoztatási projektek információs napját tartották ma a Hiemer ház felújított épületében. Az elmúlt években több fontos munkaerő-piaci projekt indult el Székesfehérváron uniós támogatással, amelyek közös célja, hogy segíteni tudjanak a városban lakó időseknek és fiataloknak az elhelyezkedésben. A konferenciát Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata kezdeményezte annak érdekében, hogy a a projektek között induljon meg egyfajta párbeszéd, együttműködés. Az információs napon előadást tartott Annus István, a Vállalkozói Központ Közalapítvány igazgatója is, az intézmény az elmúlt időszakban jelentős erőfeszítéseket tett a pályakezdők és a szenior korúak foglalkoztatásáért. Az információs nap egyik legfontosabb programpontja az együttműködés lehetőségeit megvitató fórum volt, ahol közös pályázatokról is szó esett a foglalkoztatás növelése érdekében.
„Munkakapcsolat” a fehérvári munkaerő-piaci szereplők között

2007.02.14. 11:36 |
Székesfehérvári foglalkoztatási projektek információs napját tartották ma a Hiemer ház felújított épületében. Az elmúlt években több fontos munkaerő-piaci projekt indult el Székesfehérváron uniós támogatással, amelyek közös célja, hogy segíteni tudjanak a városban lakó időseknek és fiataloknak az elhelyezkedésben. A konferenciát Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata kezdeményezte annak érdekében, hogy a a projektek között induljon meg egyfajta párbeszéd, együttműködés. Az információs napon előadást tartott Annus István, a Vállalkozói Központ Közalapítvány igazgatója is, az intézmény az elmúlt időszakban jelentős erőfeszítéseket tett a pályakezdők és a szenior korúak foglalkoztatásáért. Az információs nap egyik legfontosabb programpontja az együttműködés lehetőségeit megvitató fórum volt, ahol közös pályázatokról is szó esett a foglalkoztatás növelése érdekében. 



"Szeretnénk meggyőzni a szervezeteket arról, hogy érdemes csinálni ezt a munkát, amely mellesleg rendkívül hálás feladat. A foglalkoztatottaknak öröm, hogy értelmes munkát végezhetnek, hogy van célja az életüknek. A Vállalkozói Közalapítvány a szociális gazdaság javára végez tevékenységet azzal, hogy diplomás pályakezdőt és 45 év feletti munkavállalókat foglalkoztat. Amennyiben lehetőségünk lesz rá, szeretnénk folytatni ezt a programot." - mondta el érdeklődésünkre Annus István, aki szerint az információs nap legfontosabb programpontja az együttműködés lehetőségeit megvitató fórum volt, ahol közös pályázatokról is szó esett a foglalkoztatás növelése érdekében. 

A rendezvény keretében először a Székesfehérvári munkaerő-piaci projektek mutatkoztak be, a székesfehérvári munkaerő-piaci partnerség projektet Farkas Roland projektmenedzser mutatta be, majd Annus István a non-profit és önkormányzati szféra működési feltételeinek és forrásszerző képességének javításáról tartott előadást. Ezt követően bemutatkozott a „GEODÉTA” Geo Diák Életpálya Tanácsadó Iroda és a Kodolányi János Főiskola karrierirodája is. Bemutatták a megyei önkormányzat projektjét, a "Fejér Paktum Partnerség" elnevezésű programot is, amely a megyei  foglalkoztatási helyzet javítását tűzte ki célul.

„Munkakapcsolat” a fehérvári munkaerő-piaci szereplők között






Gazdaság

  1. Érkeznek a midibuszok

    Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.

    2026.06.18.
  2. A sportélet és gazdasági háttere

    A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.

    2026.06.11.
  3. A FIFA-vbtől a védelmi iparig

    Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.

    2026.06.03.
  4. VOSZ fórum júniusban

    A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!

    2026.06.03.