-
Vereség a ZTE-től
Többször is nyolc ponttal vezetett az Alba a ZTE otthonában az alapszakasz 22. fordulójában, ám a negyedik tíz percben megállt a támadójáték, az extra dobásokat is értékesítő zalaiak pedig végül megnyerték a mérkőzést.Zalakerámia ZTE KK - Alba Fehérvár 100-91 (28-26, 20-28, 28-24, 24-13)
2026.03.15. -
Alba Fehérvár KC győzelem
Fontos mérkőzést vívott az Alba Fehérvár KC szombaton a Mosonmagyaróvár ellen és hazai pályán is diadalmaskodott! A szigetközi alakulat ellen ősszel idegenben bravúrgyőzelmet szereztek Suzana Lazovic tanítványai, amely meghatározó pontja volt a tavalyi menetelésnek.Alba Fehérvár KC – Motherson-Mosonmagyaróvári KC 27:19
2026.03.14. -
Sulikézi Fesztivál
Harmadik alkalommal rendezték meg a Sulikézi Fesztivált a Köfém Sportcsarnokban. Az esemény a Magyar Kézilabda Szövetség versenyrendszerének részét képezi.
2026.03.09. -
Bál a gyerekekért
Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Ifj. Ocskay Gábor Alapítvány hagyományos bálját. Az est bevételéből a fiatal jégkorongozókat és a Fejér Vármegyei Gyermekotthon lakóit támogatják.
2026.03.04.
"Figyelünk az ellenfélre, de a saját játékunkat játsszuk"
Paulo Sousa, a Videoton edzője a Slovan Bratislava elleni visszavágó előtt úgy fogalmazott, agresszív vendégcsapatra számít, de a közönség segítségével elérheti célját a Vidi. Az Európa-liga-selejtező csütörtökön este 20.30-kor kezdődik a Sóstói Stadionban.
2012.07.25. 20:45 |
Paulo Sousa, a Videoton edzője a Slovan Bratislava elleni visszavágó előtt úgy fogalmazott, agresszív vendégcsapatra számít, de a közönség segítségével elérheti célját a Vidi. Az Európa-liga-selejtező csütörtökön este 20.30-kor kezdődik a Sóstói Stadionban.
A portugál szakember a fiatal támadó, Kovács István társaságában érkezett a sajtótájékoztatóra. Először gratulált a Debrecennek a BL-ben kivívott továbbjutáshoz, majd rátérve a Vidi párharcára, megismételte, amit már az első találkozó előtt, majd után is hangsúlyozott:
"Ez egy 180 perces csata, aminek még csak a félidején vagyunk túl. A legerősebb ellenfelet kaptuk a lehetségesek közül, de jó eredményt értünk el az első mérkőzésen. Az a célunk, hogy hasonlóan koncentrált, jó játékkal a visszavágón is sikeresek legyünk."
"Ez egy 180 perces csata, aminek még csak a félidején vagyunk túl. A legerősebb ellenfelet kaptuk a lehetségesek közül, de jó eredményt értünk el az első mérkőzésen. Az a célunk, hogy hasonlóan koncentrált, jó játékkal a visszavágón is sikeresek legyünk."

Paulo Sousa agresszív játékot vár a vendégektől, akik korábban úgy nyilatkoztak, a második meccs könnyebb lesz a számukra. "Remélem, rácáfolunk erre. Ellenfelünk vezetőedzője néhány játékost megbüntetett, vagyis még agresszívebb, kemény játékra számíthatunk tőlük, de bízom a mieinkben. A stadion atmoszférája, a sok szurkoló, aki velünk lesz, segíteni fog, hogy nagyszerű hangulatban mi jussunk tovább. Ehhez a saját játékunkat kell játszani, függetlenül a pillanatnyi állástól. Három játékrendszerünk van, ki fogjuk választani a megfelelőt, de a játékosaim képesek mérkőzés közben is váltani, ha kell. Biztató, amit látok rajtuk, motiváltak, átérzik a tétet. A nemzetközi kupa a legfontosabb most a számunkra, persze a többi, később kezdődő sorozatban is nyerni akarunk."

A szintén jelen lévő Kovács István annyit tett hozzá mindehhez, az első mérkőzés tapasztalata alapján nem számít könnyű mérkőzésre csütörtökön, de hazai pályán nem lehet más a cél, mint a továbbjutás kiharcolása. Arra a kérdésre, hogy Kovács játszik-e a meccsen, Sousa félig viccesen azt felelte, a fiatal játékos lába bemelegedett, az előszezonban gólokat lőtt, készen áll - de azért ülhetne ott más is...
A találkozó csütörtökön 20.30-kor kezdődik.
A találkozó csütörtökön 20.30-kor kezdődik.