-
Vidi vereség Kazincbarcikán
Az előző idényben még élvonalbeli Kazincbarcika 3-1-re verte a kiütéses sikerrel rajtoló Videotont. Az első játékrészben sokkal jobb volt a Fehérvár, és a gólt érő szabadrúgáson kívül momentuma sem volt a hazai csapatnak. A mérkőzés utolsó két percében szerzett két góllal meglepő győzelmet szerzett a Kazincbarcika.Kolorcity Kazincbarcika SC - Videoton FC Fehérvár 3-1 (1-1)
2026.08.01. -
Pályán kívül is erősítenek
A Hydro Fehérvár AV19 és a székesfehérvári Beyond Gym hosszú távú együttműködési megállapodást kötött. A partnerség révén a felnőtt csapat játékosai korszerű környezetben végezhetik konditermi és erőnléti edzéseiket, miközben a két fél közös kedvezményekkel és programokkal is készül a szurkolók, illetve a Beyond vendégei számára.
2026.08.01. -
Bízva a jó folytatásban
4-0-ás győzelemmel kezdte a másodosztályú bajnokságot a Videoton. A jó rajtot szombaton az első idegenbeli mérkőzés követi, a tavaly még NB I-es Kazincbarcika otthonában.
2026.07.31. -
Győzelemmel kezdte az idényt a Vidi
Magabiztos győzelemmel kezdte a 2026/27-es NB II-es idényt a Videoton FC Fehérvár. A piros-kékek négy gólt szerezve, kapott találat nélkül múlták felül a tavalyi szezon negyedik helyezettjét.
2026.07.27.
Figyelemre méltó helyezéseket szerzett a negyvenhármasok alakulat az ökölvívó bajnokságban
Új klub Székesfehérváron, nagy tervek, máris sikerek
A megmérettetésre az alakulat részéről Birkés Árpád főtörzsőrmestert és Hegyi Barnabás honvédelmi alkalmazottat nevezte a fehérvári Honvéd Szondi György Sportegyesület.
Idén júliusban alakult meg tíz fővel Székesfehérváron a H. Szondi SE ökölvívó szakosztálya, melyből hat fő – vagyis több, mint a tagság fele – a fehérvári ezred állományát ,,erősíti”. A csapat novembertől a Magyar Ökölvívó Szakszövetség tagja lett – hangotatta Lovizer Gábor hadnagy, a versenyzők szakaszparancsnoka.
A felkészítésben vezetőedzőjük, Füzesy Zoltán mesteredző ,,szorgoskodott”: ő heti négy alkalommal - míg más klubok versenyzői ellen heti egyszer - felkészülési ,,kesztyűs edzéseken” segítette a bajnokságra az ökölvívókat.
A siker nem maradt el: 63,5 kilós kategóriában Birkés; 75 kilós kategóriában pedig Hegyi végzett a dobogó harmadik fokán és bronzéremmel tarsolyában tért haza.
Tervekből sincs hiány az új szakosztály berkeiben: jövőre – áprilisban, vagy májusban – saját rendezésű ökölvívó gálát hívnak létre, ahová hivatalosak lesznek más fehérvári klubok is. A nagyszabású eseményt a Székesfehérvár Helyőrség Tombor István Sportcentrumában kialakításra kerülő ökölvívó helységben rendezik meg.
Mint arról Lovizer Gábor hadnagy az ökölvívó szakosztály tevékenysége kapcsán beszámolt: 2021-ben újabb három, honvédségi kötődéssel bíró, fiatal ökölvívó húzza fel a bokszkesztyűt a patronálásukban.
További tagok toborzása ügyében az SZC Árpád Technikum és Szakképző Iskola kadétprogramban részt vevő diákjai közül számítanak több fiatal csatlakozására.
A jövő esztendőben már velük is kiegészülve szeretne az ökölvívó szakosztály a Bocskai-emlékversenyen és a magyar bajnokságon újabb eredményeket felmutatni.