Figyelemre méltó helyezéseket szerzett a negyvenhármasok alakulat az ökölvívó bajnokságban

A székesfehérvári MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezredtől egy katona és egy honvédelmi alkalmazott is előkelő helyezést szerzett a 2021-es, Papp László felnőtt férfi ökölvívó magyar bajnokságon. Két versenyzőnk két bronzérmet is ,,bezsebelt” a ringről.
2022.01.04. 13:49 |

Új klub Székesfehérváron, nagy tervek, máris sikerek

A megmérettetésre az alakulat részéről Birkés Árpád főtörzsőrmestert és Hegyi Barnabás honvédelmi alkalmazottat nevezte a fehérvári Honvéd Szondi György Sportegyesület.

Idén júliusban alakult meg tíz fővel Székesfehérváron a H. Szondi SE ökölvívó szakosztálya, melyből hat fő – vagyis több, mint a tagság fele – a fehérvári ezred állományát ,,erősíti”. A csapat novembertől a Magyar Ökölvívó Szakszövetség tagja lett – hangotatta Lovizer Gábor hadnagy, a versenyzők szakaszparancsnoka.

A felkészítésben vezetőedzőjük, Füzesy Zoltán mesteredző ,,szorgoskodott”: ő heti négy alkalommal - míg más klubok versenyzői ellen heti egyszer - felkészülési ,,kesztyűs edzéseken” segítette a bajnokságra az ökölvívókat.

A siker nem maradt el: 63,5 kilós kategóriában Birkés; 75 kilós kategóriában pedig Hegyi végzett a dobogó harmadik fokán és bronzéremmel tarsolyában tért haza.

Tervekből sincs hiány az új szakosztály berkeiben: jövőre – áprilisban, vagy májusban – saját rendezésű ökölvívó gálát hívnak létre, ahová hivatalosak lesznek más fehérvári klubok is. A nagyszabású eseményt a Székesfehérvár Helyőrség Tombor István Sportcentrumában kialakításra kerülő ökölvívó helységben rendezik meg.

Mint arról Lovizer Gábor hadnagy az ökölvívó szakosztály tevékenysége kapcsán beszámolt: 2021-ben újabb három, honvédségi kötődéssel bíró, fiatal ökölvívó húzza fel a bokszkesztyűt a patronálásukban.

További tagok toborzása ügyében az SZC Árpád Technikum és Szakképző Iskola kadétprogramban részt vevő diákjai közül számítanak több fiatal csatlakozására.

A jövő esztendőben már velük is kiegészülve szeretne az ökölvívó szakosztály a Bocskai-emlékversenyen és a magyar bajnokságon újabb eredményeket felmutatni.