Fiatal vállalkozók készültek a 2026-os üzleti évre Székesfehérváron

A 2026-os üzleti év tudatos megtervezése volt a fókuszában annak a FIVOSZ által szervezett workshopnak, amelyet fiatal vállalkozók számára tartottak Székesfehérváron. Az esemény célja az volt, hogy a résztvevők ne csupán célokat fogalmazzanak meg, hanem működő keretrendszert kapjanak ahhoz, hogy vállalkozásuk valóban támogassa ezek elérését.
2026.01.29. 10:11 |
Fiatal vállalkozók készültek a 2026-os üzleti évre Székesfehérváron

Tudatos évtervezés nélkül a növekedés könnyen stresszforrássá válhat

Baksa Zsuzsa üzleti folyamat specialista gyakorlatorientált előadásában arra hívta fel a figyelmet, hogy a jó évtervezés nem egy egyszeri feladatlista, hanem a mindennapi működés alapja. „Keretet ad az egész évnek, megadja a fókuszáltságot egy vállalkozónak – nem csak az év egészére, hanem a mindennapos feladatokra is. Ha nincs rendszer, akkor a növekedés nem siker, hanem stresszfaktor” – fogalmazott.

A workshop különösen a kezdő vállalkozók kihívásaira épült. Baksa Zsuzsa szerint a fiatal vállalkozók sokszor egyszerre túl sok kérdéssel, döntési helyzettel és bizonytalansággal szembesülnek. „Pontosan azért különösen fontos számukra a tervezés, mert kezdőként sokkal több kihívással találkoznak. Ha van egy olyan keret a kezükben, amire rá tudnak nézni, amihez igazodni tudnak, akkor sokkal könnyebben boldogulnak, és gyorsabban jutnak el egy stabil működésig.”

Tóth György, a FIVOSZ vármegyei elnöke kiemelte: 2026-ban a szervezet egyik legfontosabb célja a térségben, hogy a fiatal vállalkozók ne csupán inspirációt, hanem valóban gyakorlatias, kézzel fogható és azonnal hasznosítható tudást kapjanak.

„Baksa Zsuzsa három kulcsterületet emelt ki a sikeres tervezés kapcsán: olyan célokat érdemes meghatározni, amelyek mérhetők és elérhetők, összhangban vannak a kapacitásainkkal, és valóban rendelkezésre állnak hozzájuk az erőforrásaink. Emellett fontos, hogy ezek támogassák a hosszú távú stratégiai irányt is – különben a rövidtávú gondolkodás nem hozza meg a kívánt eredményt.”

A vármegyei elnök szerint a workshop egyik legfontosabb üzenete az volt, hogy a tudatos vállalkozásépítés nem a folyamatos pörgésről szól, hanem a fókuszról, az átlátható rendszerekről és a kézben tartható tervekről.

„A célunk az, hogy a fiatal vállalkozók olyan eszköztárral induljanak neki 2026-nak, amellyel nem a vállalkozás irányítja őket, hanem ők irányítják a vállalkozásukat.” - zárta szavait a FIVOSZ vármegyei vezetője.

Gazdaság

  1. Társasházak üzemeltetése

    A "Társasházak jogszerű és értéknövelő üzemeltetése: fontos témák a 2026-os beszámoló közgyűlésekre" címmel rendeznek konferenciát február 25-én a Magyar Királyban közös képviselők, társasházkezelők, számvizsgálók számára.

    2026.02.13.
  2. Új helyen a Széchenyi Programiroda

    Az akadálymentes megközelíthetőség érdekében új helyre, a Panorama Offices 1. emeletére költözött a Széchenyi Programiroda. A Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium háttérintézménye a magánszemélyektől a mikro- és középvállalkozásokon, illetve a civil szervezeteken át egészen az önkormányzatokig mindenkinek segítséget kínál a hazai és európai uniós fejlesztési programokkal kapcsolatban.

    2026.02.05.
  3. VÍZIPAR 2026 kiállítás

    Szerdán délelőtt a hivatalos megnyitóval kezdetét vette a VÍZIPAR 2026 kiállítás és országos szakmai fórum a Sóstói Stadionban. A 14 év szünet után megrendezett konferencián a teljes hazai vízipari ágazat képviselteti magát. A kétnapos rendezvényen a vízügyi szakemberek megoszthatják egymással szakmai tapasztalataikat, erősíthetik a közös gondolkodást és az értékteremtő szakmai kapcsolatokat az ágazat jövője – és ezáltal a szolgálatások biztonsága – érdekében.

    2026.02.04.
  4. Új igazgató a Mondeleznél

    A Mondelēz International bejelentette, hogy 2026 januárjától Berkó Gábort nevezi ki magyarországi ügyvezető igazgatónak. Berkó Gábor több mint két évtizedes nemzetközi tapasztalattal rendelkezik a fogyasztási cikkek piacán. Az új igazgató a Procter & Gamble-től érkezett a Mondelēz -hez, ahol számos hazai és regionális vezetői pozíciót töltött be, legutóbb a magyarországi ügyvezető igazgatói posztot látta el.

    2026.01.29.