Fergeteges véghajrával nyert a Körmend ellen az Albacomp Fehérvár

Fergeteges hangulat, hihetetlen fordulat a meccsen, győzelem - emlékezetes rangadót nyert meg az Albacomp Fehérvár. Az első félidőben sem a támadásunk sem a védekezésünk nem volt megfelelő. A második negyedben azonban meg tudtunk újulni, jól szedtük a lepattanókat, szigorítottuk a védelmet és csapatként támadtunk - mondta Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője a meccs után.
Albacomp Fehérvár - Fortress Körmend 72-69
2011.11.13. 08:38 |
Fergeteges hangulat, hihetetlen fordulat a meccsen, győzelem - emlékezetes rangadót nyert meg az Albacomp Fehérvár.

A feldobást követően az Albacomp hozta el a labdát, de a támadása nem volt sikeres. Az első kosarat Németh István szerezte hárompontosával. Támadásban akadozott a hazaiak gépezete, a Körmend lassan növelte előnyét. A negyed közepére sikerült a fehérváriaknak felzárkózni, de aztán ismét a vasiak kerekedtek felül. 17-22 lett a negyed vége.

Igazi rangadóhoz méltóan alakult a második negyed is. Küzdelemben nem volt hiány, bár nagyon sokat hibáztak a csapatok. Tartotta a Körmend az előnyét, illetve a negyed végére már tizenegy pontosra növelte azt. Nagyon szigorúan védekeztek és szinte feltartóztathatatlanul támadtak. Tovább borzolta a fehérvári kedélyeket, hogy Németh István utolsó másodperces, félpályás, kétkezes kísérlete is betalált 34-45 re módosítva a félidei eredményt.

A harmadik etapban is ugyanazzal a problémával szembesült Braniszlav Dzunics legénysége, mint az előző negyedekben. Egyszerűen nem tudtak elegendő pontot dobni. Egy körmendi időkérést követően aztán katonás rendet tehetett Dzunics mester a fejekben, mert egy másfajta játék vette kezdetét, amivel az Albacomp a negyedet már négy ponttal megnyerte.

Az utolsó játékrészben emberfeletti erővel támadtak és védekeztek a fehérváriak, de a döntő pillanatokban a Körmend mindig betalált, ezért csak kínkeservesen csökkent a különbség. Egészen az 37. percig. Ekkor a Körmend dobóteljesítménye visszaesett, a palánk alatti légteret pedig Wayne Chism és Keller Ákos egyszerűen lezárta. Lassan, de biztosan zárkózott a Fehérvár. Továbbra is meg kellett küzdeni minden pontért. Egy perccel a vége előtt vette át a vezetést az Albacomp, talpra ugrasztva az egész csarnokot. Az utolsó másodpercek már a taktikáról szóltak. Három pontos hazai vezetésnél Németh Istvánnak a dobóhelyzetet még sikerült kialakítania, ám a dobás már nem ment be, így az utolsó, mindent eldöntő negyedet, óriási küzdelemről tanúbizonyságot téve, az Albacomp nyerte.

Braniszlav Dzunics, az Albacomp edzője: A szív és a lélek diadala volt ez a mérkőzés. Az első félidőben sem a támadásunk sem a védekezésünk nem volt megfelelő. A második negyedben azonban meg tudtunk újulni, jól szedtük a lepattanókat, szigorítottuk a védelmet és csapatként támadtunk.

Sabáli Balázs, a Körmend edzője: Két ellentétes félidőt produkáltunk, az első két negyedben mind támadásban, mind védekezésben sikerült megvalósítani elképzeléseinket. A második félidőben szerettük volna tovább növelni előnyünket, de szétesett a támadójátékunk, illetve rosszul szedtük a védő lepattanókat. Egyénieskedtünk, hiába küzdöttünk. Sajnos egy nagyon fontos rangadót veszítettünk el.