-
Teltház a Városi Diákbálon
A Városi Diákbál a Székesfehérváron tanuló középiskolások egyik legnagyobb közösségi eseménye, melyet kilencedik alkalommal rendeztek meg szombaton a Sóstói Stadionban. A több száz fős, teltházas bált Mészáros Attila alpolgármester és Bakonyi Lili Eszter, a Székesfehérvári Diáktanács elnöke nyitották meg.
2026.01.31. -
dr. Gálicz Tibor köszöntése
Fehérvár polgármestere is köszöntötte kilencvenedik születésnapja alkalmából dr. Gálicz Tibor közgazdászt, címzetes főiskolai docenst, a Lánczos-Szekfű Ösztöndíj Közalapítvány alapító kurátorát, aki jelentős szerepet játszott a Kodolányi János Főiskola gazdálkodási képzéseinek elindításában és az oktatásban. Dr. Gálicz Tibor szerető családja körében ünnepelte a születésnapját.
2026.01.31. -
Kátyúzás Fehérváron
Az elmúlt nyolc évben nem nőtt akkora mértékben a kátyúk száma Fehérváron, mint most a nagyobb fagyok után. A Városgondnokság folyamatosan két csapattal dolgozik az úthibák megszüntetésén.
2026.01.30. -
Visszatér a tél?
A napokban markáns fordulatok várhatók időjárásunkban. A meteorológusok szerint egy fokozatosan gyengülő ciklon hatására borult, csapadékos időre készülhetünk, miközben észak felől hideg levegő áramlik a Kárpát-medencébe, ami kisebb havazást is okozhat.
2026.01.30.
Fennállásának harmincadik évfordulóját ünnepelte a Székesfehérvári Városi Polgárőrség
Harminc éve 14-en alapították a városi polgárőrséget Székesfehérváron, közülük sajnos már csak hat alapító polgárőr tudott eljönni a találkozóra: Cseh István, dr. Gaál György, dr. Mező Béla, Márton Zoltán, Pintér László és Szűcs Sándor.
Viza Attila, önkormányzati képviselő, közbiztonsági tanácsnok adta át Pintér Lászlónak Cser-Palkovics András polgármester által jegyzett díszes emléklapot és tolmácsolta jókívánságait a 30 éves jubileum alkalmából.
A Székesfehérvári Városi Polgárőrségnek ma kétszáz tagja van és jelentős önkéntes bűnmegelőzési munkát végeznek a megyeszékhelyen.
Horváth Zoltán alezredes, a Székesfehérvári Városi Rendőrkapitányság kapitány-helyettese, bűnügyi osztályvezetője köszönetet mondott a polgárőröknek az utóbbi években végzett áldozatos tevékenységéért, amellyel jelentősen hozzájárultak a közbiztonság javításához.
A 30 éves jubileum alkalmából felszelelték azt a tortát, amelyet a Damniczky Cukrászda adományozott a polgárőrségnek.
A hat alapító tag átvehette a névre szóló 30 éves Jubileumi Emlékplakettet, majd baráti beszélgetésen felelevenítették az alapítás körülményeit, az azóta végzett munkát.