-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Felvették a versenyt az európai elittel az ARISZ női labdarúgói
Az ARISZ női focicsapatát köszöntötte ma Márton Zoltán, a Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke abból az alkalomból, hogy most érkeztek haza a lengyelországi Gogolin városából, ahol lengyel, magyar és svéd csapatok találkozóján vettek részt az EU támogatásával. Az ARISZ női labdarúgó csapata 2008-2009 évben egy Európai Unió által támogatott programsorozatban vesz részt, amelynek célja a sport népszerűsítése, a nemzetek kultúráinak megismerése és a nemzetközi tapasztalatcsere.
2009.04.10. 15:41 |
Az ARISZ női focicsapatát köszöntötte ma Márton Zoltán, a Szociális és Családvédelmi Bizottság elnöke abból az alkalomból, hogy most érkeztek haza a lengyelországi Gogolin városából, ahol lengyel, magyar és svéd csapatok találkozóján vettek részt az EU támogatásával. Az ARISZ női labdarúgó csapata 2008-2009 évben egy Európai Unió által támogatott programsorozatban vesz részt, amelynek célja a sport népszerűsítése, a nemzetek kultúráinak megismerése és a nemzetközi tapasztalatcsere. A program keretében az ARISZ svéd és lengyel fiatalokat és a labdarúgással foglalkozó szakvezetőket láttott vendégül Székesfehérváron egy hétvégére, majd április 1-jén Lengyelországban találkoztak újra a három nemzet csapatai és szakvezetői. Róka Gyula, az ARISZ képviselője elmondta, hogy a Lengyelországban eltöltött napok alatt lehetősége volt a csapatnak a lengyel kultúra megismerésére, és Opole, Gogolin és Krakkó városok megtekintésére is. Róka Gyula szerint egy felejthetetlen nemzetközi női labdarúgó tornán tudtak sikeresen helytállni. A torna színvonaláról tudni kell, hogy a svéd női labdarúgás a világ élvonalához tartozik, a lengyelek részéről pedig Opole csapata pedig hazája bajnokságának legmagasabb osztályában játszik.
"A második helyezés elérése, és az hogy az ARISZ csapatából Tasnádi Klaudia lett a torna legjobb játékosa, nemcsak a csapatnak, hanem Székesfehérvárnak is a dicsőségére válik." - mondta Róka Gyula, aki hozzátette, hogy az ARISZ labdarúgó csapata ígéretet kapott a svédektől, hogy a jövőben szakmailag támogatják mind a szakvezetőket, mint a játékosokat is. Ennek értelmében még az is előfordulhat, hogy székesfehérvári női labdarúgók fognak Svédországban játszani.

ARISZ: álló sor, balról – jobbra: Varga László (edző), Varga Rita, Kovacsik Beáta (csapatkapitány), Babos Zoltán (edző), Seffer Gabriella, Lóderer Kitti, Dömény Zsófia, Róka Gyula (ARISZ képviselő)
guggolnak: Raffal (főszervező), Galló Beatrix, Varga Dóra, Sárközi Tamásné, Hadi Ibolya, Tasnádi Klaudia