-
Folytatódik a Viktória Pódium
Nyáron sem megy szabadságra a „keddcsináló kulturmix”, augusztus 4-én 18 órakor ezúttal is izgalmas beszélgetésekkel várják az érdeklődőket a Viktória Pódium keretében a Tüzér utca keleti végébe.
2026.07.31. -
Nézzen be a lakásmúzeumba!
Kripcsi-Szabó József tízéves volt, amikor végignézte, ahogy nagyanyja egyenként eladja a nagyapja egykori mellényét díszítő tizenkét ezüstgombot. Az utolsót még sikerült megmentenie, és akkor elhatározta: egyszer visszaszerzi a család elveszett kincseit. Ez a gyermekkori élmény indította el azt a több évtizedes gyűjtőszenvedélyt, amelynek eredményeként Székesfehérvár első lakásmúzeumában gombdíszek, boglárok, fegyverek, ékszerek és felbecsülhetetlen kordokumentumok idézik meg a magyar történelmet.
2026.07.31. -
Kérdezd a zeneszerzőt!
Lezárult az Alba Regia Szimfonikus Zenekar nyári koncertsorozata. A Kérdezd a zeneszerzőt! című esten a kortárs magyar egyházzene sokszínű világába kalauzolták el az érdeklődőket.
2026.07.31. -
Ozora Fesztivál
Több mint két évtizede várja a fesztiválozókat Ozora, azaz Igar-Dádpuszta. A különleges hangulatú esemény nemcsak a hazai, hanem a külföldi látogatók igényeit is kiszolgálja.
2026.07.30.
Feltárulnak a Bazilika titkai az Emlékhelyek Napján
Szakvezetések, fáklyás tárlatvezetés, hagyományőrzők bemutatói, középkori esküvő, kézműves foglalkozások a gyerekeknek – május 13-án 10 órától többek között ezek a programok várják a látogatókat az Emlékhelyek Napján a Romkertben. A jövő szombaton ingyenesen, szabadon látogatható a fehérvári Nemzeti Emlékhely.
2017.05.09. 12:36 |
A Sub Rosa régizenei együttes üdvözlő koncertje fogadja a látogatókat május 13-án, szombaton délelőtt tíz órakor, amikor a Nemzeti Emlékhely kapuja megnyílik a közönség előtt. A Romkertben láthatók a Nagyboldogasszony-bazilika maradványai, a Szent István által építtetett egykori koronázó templom történetéről is hallhatnak majd az érdeklődők a Nemzeti Emlékhelyet bemutató szakvezetésen Biczó Piroska régésztől. A bazilika falai között harminchat magyar királyt koronáztak meg, Szent Istvánon és fián, Imre hercegen kívül tizennégy királyunknak végső nyughelyet is adott a templom. A temetkezésekről Rácz Piroska antropológus beszél a látogatóknak.
A szakvezetések és az ismeretterjesztő előadások mellett a gyerekeknek múzeumpedagógia és kézműves foglalkozásokat kínálnak a szervezők. A hangszerbemutató és a régizenét játszó együttesek mellett a hagyományőrzők különleges öltözet- és fegyverbemutatói, valamint a zászlóforgatók produkciója színesíti az egész napos történelmi ismerkedést. Délelőtt és délután a Szabad Színház társulata, a Sub Rosa régizenei együttes, akrobata gyermekek és tűzzsonglőrök varázsolnak igazi középkori hangulatot a Belvárosba: Kozáry Ferenc, a Vörösmarty Színház művészének rendezésében idén is lesz esküvő a Romkertben, amelynek keretében a középkori liturgiát követve elevenítik fel a szertartásokat. A násznép felvonulása az Országalmától indul, az érdeklődők három időpont – 11.00, 14.30 és 16.30 óra – közül választhatnak, így sokan láthatják majd a látványosnak ígérkező eseményt.
A programnap résztvevői találkozhatnak néhány, az augusztusi Koronázási Ünnepi Játékokról már jól ismert óriásbábbal is. A rendezvény sötétedés után a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és a Ciszterci Szent István Gimnázium vegyeskarainak ünnepélyes műsorával, varázslatos tűztánc-bemutatóval és fáklyás tárlatvezetéssel zárul.
A fehérvári Tourinform Iroda túravezetésekkel kapcsolódik a Nemzeti Emlékhelyek napjának eseményeihez. A Szent István nyomában elnevezésű, egy óra időtartamú túrák a Romkert bejáratától indulnak szombaton 13.00, 15.30 és 17.00 órakor. A túrákon, valamint a nap összes többi programján való részvétel mindenki számára ingyenes!
A szakvezetések és az ismeretterjesztő előadások mellett a gyerekeknek múzeumpedagógia és kézműves foglalkozásokat kínálnak a szervezők. A hangszerbemutató és a régizenét játszó együttesek mellett a hagyományőrzők különleges öltözet- és fegyverbemutatói, valamint a zászlóforgatók produkciója színesíti az egész napos történelmi ismerkedést. Délelőtt és délután a Szabad Színház társulata, a Sub Rosa régizenei együttes, akrobata gyermekek és tűzzsonglőrök varázsolnak igazi középkori hangulatot a Belvárosba: Kozáry Ferenc, a Vörösmarty Színház művészének rendezésében idén is lesz esküvő a Romkertben, amelynek keretében a középkori liturgiát követve elevenítik fel a szertartásokat. A násznép felvonulása az Országalmától indul, az érdeklődők három időpont – 11.00, 14.30 és 16.30 óra – közül választhatnak, így sokan láthatják majd a látványosnak ígérkező eseményt.A programnap résztvevői találkozhatnak néhány, az augusztusi Koronázási Ünnepi Játékokról már jól ismert óriásbábbal is. A rendezvény sötétedés után a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnázium és a Ciszterci Szent István Gimnázium vegyeskarainak ünnepélyes műsorával, varázslatos tűztánc-bemutatóval és fáklyás tárlatvezetéssel zárul.
A fehérvári Tourinform Iroda túravezetésekkel kapcsolódik a Nemzeti Emlékhelyek napjának eseményeihez. A Szent István nyomában elnevezésű, egy óra időtartamú túrák a Romkert bejáratától indulnak szombaton 13.00, 15.30 és 17.00 órakor. A túrákon, valamint a nap összes többi programján való részvétel mindenki számára ingyenes!