-
Érkeznek a midibuszok
Ahogy arról korábban hírt adtunk, a városrészi lakossági igényekhez igazítva további menetrendi módosítások várhatóak Székesfehérvár helyi közösségi közlekedésében. Fontos előrelépés lesz, hogy a várhatóan ősszel érkező midibuszok új területek – Harmatosvölgy, Sóstó I. és II., valamint Öreghegy – bekapcsolására is lehetőséget adnak.
2026.06.18. -
A sportélet és gazdasági háttere
A rendezvény középpontjában Székesfehérvár és a vármegye sportélete állt. A Sóstói Stadion rendezvénytermében megtartott fórumon a város sportklubjainak vezetői osztották meg gondolataikat egyesületük jelenéről, jövőbeni terveiről, valamint a klubok és a vállalkozók együttműködésében rejlő lehetőségekről. Dr. Cser-Palkovics András a Videoton jövőjéről is szólt.
2026.06.11. -
A FIFA-vbtől a védelmi iparig
Victor Fedeli, Ontario gazdaságfejlesztési, munkahelyteremtési és kereskedelmi minisztere tett látogatást a Continest székesfehérvári gyárában, ahol a vállalat vezetésével folytatott megbeszéléseken a kanadai-magyar gazdasági kapcsolatok erősítésének lehetőségei, valamint a Continest innovatív összecsukható konténertechnológiájának kanadai alkalmazási lehetőségei kerültek fókuszba.
2026.06.03. -
VOSZ fórum júniusban
A megyei sportélet gazdasági háttere és a sporttal kapcsolatos tervek lesznek a VOSZ Fejér Vármegyei Szervezete által rendezett harmadik vállalkozói fórum fókuszában. A június 10-én reggel 08.00 órakor kezdődő találkozóra szeretettel várják a vállalkozókat, azonban előzetesen regisztrálni szükséges!
2026.06.03.
Félmilliárdos áfacsalás Székesfehérváron
Több mint 550 millió forinttal károsította meg a gyanú szerint az állami költségvetést az áfabefizetési kötelezettség elmulasztásával négy székesfehérvári, használtautó-kereskedelemmel foglalkozó gazdasági társaság - jelentették be a vám- és pénzügyőrség munkatársai kedden sajtótájékoztatón Székesfehérváron. Az esetnek hat gyanúsítottja van, egyiküket a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte. A 34 éves székesfehérvári férfi a gyanú szerint a gazdasági társaságok tevékenységét a háttérből irányította - közölte Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) szóvivője.
2009.04.15. 09:19 |
Több mint 550 millió forinttal károsította meg a gyanú szerint az állami költségvetést az áfabefizetési kötelezettség elmulasztásával négy székesfehérvári, használtautó-kereskedelemmel foglalkozó gazdasági társaság - jelentették be a vám- és pénzügyőrség munkatársai kedden sajtótájékoztatón Székesfehérváron. Az esetnek hat gyanúsítottja van, egyiküket a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte. A 34 éves székesfehérvári férfi a gyanú szerint a gazdasági társaságok tevékenységét a háttérből irányította - közölte Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) szóvivője.
A Vám- és Pénzügyőrség Közép-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala az elmúlt héten indított nyomozást, különösen nagy értékre elkövetett adócsalás megalapozott gyanúja miatt - mondta el Pálla József pénzügyőr ezredes, regionális parancsnok. Hozzátette: a négy gazdasági társaság az elmúlt három évben összesen 1083 személygépkocsit hozott be Magyarországra az EU területéről. "A személygépkocsik forgalomba helyezésekor a gazdasági társaságok a regisztrációs adót rendben megfizették, ám az értékesítést követően nem vallották be, s nem is fizették be az általános forgalmi adót" - mondta Pálla József.
Szajkó Béla őrnagy, a regionális nyomozó hivatal parancsnoka elmondta: az áfabefizetési kötelezettség elmulasztása az említett gazdasági társaságok esetében 2006-ban 92 millió, 2007-ben 310 millió, 2008-ban 115 millió, ez évben 40 millió forint összeget jelentett. Az autókat főként a Benelux államok területéről hozták be.
A Vám- és Pénzügyőrség Közép-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala az elmúlt héten indított nyomozást, különösen nagy értékre elkövetett adócsalás megalapozott gyanúja miatt - mondta el Pálla József pénzügyőr ezredes, regionális parancsnok. Hozzátette: a négy gazdasági társaság az elmúlt három évben összesen 1083 személygépkocsit hozott be Magyarországra az EU területéről. "A személygépkocsik forgalomba helyezésekor a gazdasági társaságok a regisztrációs adót rendben megfizették, ám az értékesítést követően nem vallották be, s nem is fizették be az általános forgalmi adót" - mondta Pálla József.
Szajkó Béla őrnagy, a regionális nyomozó hivatal parancsnoka elmondta: az áfabefizetési kötelezettség elmulasztása az említett gazdasági társaságok esetében 2006-ban 92 millió, 2007-ben 310 millió, 2008-ban 115 millió, ez évben 40 millió forint összeget jelentett. Az autókat főként a Benelux államok területéről hozták be.