Felhívás egy zöldebb, árnyékosabb és élhetőbb Székesfehérvárért

Az egyre forróbb nyarak, a hőhullámok és az aszály mindannyiunk életét érintik. Ezért fontos, hogy városunk fejlesztései során kiemelt figyelmet kapjon a fák és zöldfelületek védelme, az árnyékolás növelése, a vízmegtartás és természeti értékeink megőrzése.
2026.06.25. 12:10 |
Felhívás egy zöldebb, árnyékosabb és élhetőbb Székesfehérvárért

Szeptemberben megkezdi munkáját a Környezetvédelmi Tanács, ahol lehetőség lesz arra, hogy még határozottabban képviseljék ezeket a célokat. Ehhez azonban szükség van a fehérváriak támogatására is!

A fenti petícióban a zöldfelületek fejlesztését, a fiatal fák védelmét, a vízmegtartást, a természetbarát gyepkezelést, alamint a belváros árnyékos felületeinek növelését támogathatjuk aláírásunkkal.

"Meggyőződésünk, hogy a város fái, parkjai és természeti értékei közös örökségünk és közkincsünk. Megóvásuk nemcsak környezetvédelmi kérdés, hanem egészségügyi, gazdasági és életminőségi érdek is." - fogalmaz a petícióban a kezdeményező, Sándor Barbara Környezetvédelemmel kapcsolatos feladatokért felelős tanácsnok, önkormányzati képviselő.