Felejthető Világkupa Angliában

Magyarország legjobb öttusázói az angliai Millfieldben vettek részt a múlt héten egy Világkupa-versenyen. Az Alba Volán SC-t egy férfi és három női versenyző képviselte az egyetemi kollégium területén zajló viadalon. Millfield, az egyetlen fehérvári férfi öttusázó, Horváth Viktor számára kellemes helyszín, hiszen 2001-ben itt robbant be a felnőttek népes mezőnyébe, és szerzett egyéni ezüstérmet a Világbajnokságon Balogh Gábor mögött.
2006.04.12. 12:29 |

Az idei év VK-rajtján éppen fordított volt a sorrend, Acapulcoban Horváth végzett az élen maga mögé utasítva Baloghot, és Angliában is a Volános kezdte jobban a versenyt, ugyanis a lövészet alkalmával Horváth Viktor 186, Balogh pedig 181 kört teljesített. A másik két magyar vitéz sem maradt el a társaktól Fülep Sándor, és Németh Róbert is a 180-as határ felett célzott. A vívás már megszórta a mezőnyt, Németh sérülés miatt feladta a versenyt, Balogh jól, Fülep gyengébben asszózott, Horváth Viktor pedig nem vívott igazán pengésen. Az úszásnál nem volt gondja egyik magyarnak sem, a lovaglást azonban csak Balogh teljesítette hibátlanul. Az ötödik tusánál Balogh Gábor az elsőségért futhatott, azonban nem bírt a fehérororsz Meljahhal, és ezüstérmet szerzett. Fülep Sándor az 5. helyen ért célba, míg Horváth Viktor picit hullámzó teljesítményének köszönhetően csak a hetedik helyen zárt.

Millfield volt egyébként az első olyan öttusa VK-helyszín az idei versenyidőszakban, ahol a nagylétszámú mezőnyt selejtező-verseny szűkítette. Angliában az összes utazó magyar – tehát a férfi és női versenyzők is – kvalifikálta magát a döntőbe. A lányoknál Magyar szempontból nem kezdődött jól a finálé, ugyanis Vörös Zsuzsanna épphogy elérte a 180 kört, a szintén Volános Szatmári Adrienn és Máthé Vivien, valamint a Honvéd tusázója, Füri Csilla azonban nem remekeltek a lőállásban. Vörös átlagosan, Máthé gyatrán, Füri és Szatmári gyengén vívott, így egyre inkább foszlani kezdtek a dobós helyezésről szövögetett álmok. A magyarok jó úszók, tehát nem lehetett azon csodálkozni, hogy mindenki kiválóan hasítja a vizet, így a lovaglás előtt olimpiai bajnokunk az összetett harmadik helyén állt, azonban a negyedik számmal ugrott az esély. A Világkupát az egyiptomi Medany nyerte, Vörös Zsuzsanna legjobb magyarként a 13. helyen végzett. Szatmári Adrienn a 20., Máthé Vivien a 23., Füri Csilla pedig a 27. helyen zárta az angliai VK-t.

VILÁGKUPA-VERSENY, MILLFIELD

Férfidöntő: 1. Dmitrij Meljah (fehérorosz) 5564 pont, 2. Balogh Gábor (magyar) 5552 (lövészet: 181 kör/1108 pont, vívás: 916 pont, úszás: 2:08.7/1256 pont, lovaglás: 1200 pont, futás: 9:42.53/1072 pont), 3. Csung Zsung-cao (kínai) 5544, ...5. Fülep Sándor (magyar) 5488 (188/1192, 832, 2:06.8/1280, 1104, 9:40/1080),...7. Horváth Viktor (magyar) 5428 (186/1168, 804, 2:06.9/1280, 1088, 9:38.7/1088)

Női döntő: 1. Aya Medany (egyiptomi) 5604 pont, 2. Viktoria Tereshchuk (ukrán) 5560, 3. Georgina Harland (angol) 5508,...13. Vörös Zsuzsanna 5224 (180/1096, 888, 1248, 1044, 948)...20. Szatmári Adrienn 5080 (160/856, 804, 1292, 1116, 1012)...23. Máthé Vivien 5000 (176/1048, 720, 1212, 1072, 948)...27. Füri Csilla 4628 (168/952, 804, 1268, 784, 820)