-
Ajándék a szociális intézménynek
Az Aranyalma Integrált Szociális Intézmény bicskei otthonában lakók ki- és bejutását is megkönnyíti az a most átadott elektromos kapu, amelyet nemrég készült el a Fehérvár Travel Alapítvány támogatásával.
2026.06.16. -
Szintet lépett az együttműködés
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a Kodolányi János Egyetem és a Virtuális Erőmű Programot üzemeltető Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. az 5 éve megkezdett, a fenntartható fejlődéshez kapcsolódó, egymást támogató, közös és kölcsönös tudásfejlesztés intézményesítése és magasabb szintre emelése érdekében.
2026.06.16. -
Vágni vagy nem vágni?
Most bárki szavazhat arról, hogy milyen módon nyírja, vagy ne nyírja a közterületeken a füvet a Városgondnokság. A közösségi oldalakon évek óta változatos és széttartó észrevételek érkeznek ezzel kapcsolatban.
2026.06.16. -
A jövő útja
Gyermekek és szüleik voltak a vendégek a Mathias Corvinus Collegiumban. A találkozón játékok és a jövő képzési lehetőségeinek megismerése szerepelt a fókuszban.
2026.06.15.
Felavatták a Gorsium művészeti iskola épületét Feketehegy-Szárazréten
Az ünnepségen a történelmi, valamint a baptista egyházak képviselői mondtak áldást. Cser-Palkovics András polgármester köszöntőjében azt fejezte ki, hogy igazi közösségi funkciót lát el az épület, hiszen a tehetséges fiatalok nevelésével, fejlesztésével foglalkozó tevékenység egyben a város kultúráját támogatja, szolgálja.
„Ti megbecsültök minden rendet,/ Melyen a béke alapul./ De ne halljátok soha többé/ Isten igéjét magyarul?!/ S gyermeketek az iskolában/ Ne hallja szülőjé szavát?!/ Ne hagyjátok a templomot,/ A templomot s az iskolát!” – az új iskolaépület megáldásához kapcsolódó ünnepségen Bakonyi István irodalomtörténész, az iskola tanára Reményik Sándor Templom és iskola című verséből idézett köszöntőjében.
Az épület igazi közösségi funkciót lát el a tehetséges fiatalok nevelésével, fejlesztésével, az iskolaavató pedig nemcsak a jelennek, hanem a jövőnek is szól - mondta Cser-Palkovics András polgármester. „Oktatás nélkül nem képzelhető el egy város jövője, ahogy a kultúra nélkül sem. Ebben az épületben és a Gorsium tevékenységében mindkettő megjelenik. A kultúra képes arra, hogy közösségi erőt képezzen: hogy egy városból, a város térségéből, egy megyéből közösséget hozzon létre, és ezt erősítse. Illetve, hogy keressük azokat az értékeket, amelyek összekötnek bennünket, és lehetőséget adjunk a fiataloknak.” A közelben megépített Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar és a középiskola újabb lehetőséget jelent arra, hogy az itt tanuló diákok még nagyobb nyilvánosság előtt mutatkozhassanak be.
Az ünnepségen a katolikus, a református, az evangélikus, a baptista egyházak és a zsidó hitközség képviselői mondtak áldást.
A rendezvényen közreműködtek Kiss József és Kissné Révfalvi Andrea művésztanárok, valamint táncokkal léptek fel a végzős gorsiumos diákok. Az ünnepségen jelen volt Törő Gábor országgyűlési képviselő, Szigli István önkormányzati képviselő, Fehér József alapító igazgató, valamint az iskola tanárai és növendékei.