-
A Városi Sí-Bank nyitvatartása
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank a téli szünetben is várja a síelésre készülőket a Vasvári Pál Általános Iskolában december 22-től január 4-ig.
2025.12.16. -
Idegenbeli kézilabdás sikerek
Lejátszották az Alba Fehérvár KC legidősebb utánpótlás korosztályai az idei év utolsó meccseit. Az U18-és az U20-as csapatok Érden, míg az U16-os lányok hazai pályán szerepeltek. Az U18-as lányok megérdemelt sikert arattak idegenben.
2025.12.16. -
Sportos évzáró a Bregyóban
A 101 éves ARAK idén is a Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban tartotta hagyományos, karácsonyi évzáró rendezvényét. Az ünnepi műsor mellett díjazták az egyesület bajnokait és kiemelkedő eredményeket elért sportolóit.
2025.12.16. -
Évzáró a Volánnál
Világbajnoki sikert, valamint számos aranyérmet is magukénak tudhatnak az Alba Volán Öttusa Szakosztály ifjú sportolói. Az egyesület pénteken este tartotta évzáró rendezvényét.
2025.12.15.
Feketeöves jiu jitsu mester tart szemináriumot Fehérváron
Október 16-án vasárnap Székesfehérvárra érkezik Max Carvalho, fekete öves brazil jiu jitsu mester és délután kettő órai kezdettel szemináriumot tart a Falköz-sportcenterben. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak, aki szívesen megismerkedne a birkózó-földharc stílusok királyával - a brazil jiu jitsu-val és Max Carvalho stílusával, aki rengeteg versenyen vett rész Brazília szerte és sokszoros bajnok lett.
2011.10.11. 15:25 |
Október 16-án vasárnap Székesfehérvárra érkezik Max Carvalho, fekete öves brazil jiu jitsu mester és délután kettő órai kezdettel szemináriumot tart a Falköz-sportcenterben. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak, aki szívesen megismerkedne a birkózó-földharc stílusok királyával - a brazil jiu jitsu-val. Max Carvalho bár mindig is kedvelte a harcművészeteket, annak ellenére, hogy Brazíliában született, csak 1998-ban, 18 évesen ismerkedett meg a jiu-jitsu-val. Először videókat a látott a Vale Tudo-ról (UFC), amelyeken egy nem túl erős testalkatú brazil, Royce Gracie, nála sokkal nagyobb termetű ellenfeleket győzött le. Ekkor gondolt arra, hogy ezt ő is megtanulhatja, mert a technika ebben a stílusban fontosabb, mint az erő. Amikor akadémiát keresett, a lakóhelye közelében találta meg Recifében a Gracie Barra Pernambuco állambeli akadémiáját (amely szervezetileg a rio de janeiro-i Gracie Barrához tartozik.
Ekkor találkozott a tanárával Zé Radiola-val, aki Carlos Gracie Jr. mester tanítványa volt.
Zé Radiola karizmatikus személyisége és edzései miatt Max a jiu-jitsunak szentelte életét. Azóta Max Carvalho rengeteg versenyen vett rész Brazília szerte és sokszoros bajnok lett. Ahogy világszerte nőtt az érdeklődés a jiu-jitsu iránt, (köszönhetően többek között Carlos Gracie Jr. mesternek) Zé Radiola mestert (Zé Radiola akadémiája többször is kiérdemelte a legjobb GB akadémia címet)többen is megkeresték, hogy leghaladóbb tanítványai Európában tanítsák a lágy művészetet. Zé Radiola 2004 kora őszén kérte fel Max Carvalho-t, hogy Európába jöjjön és felelős vezetője legyen a Gracie Barra Budapest akadémiának, melynek munkáját Zé Radiola és Carlos Gracie Jr. mesterek felügyelik.