-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fejlesztési pólus csúcstalálkozó - tárgyalások Székesfehérvár és Veszprém polgármestere között
A Fejlesztési Pólus programról egyeztetett Székesfehérváron Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester. A megbeszélésen dr. Gaál Zoltán, a Veszprémi Egyetem rektora, dr. Lőrincz Péter, a Kandó Kálmán Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézetének igazgatója és több szakértő is részt vett. Az egyeztetésen a két várost képviselő vezetők a Pólus Program Stratégiában szereplő nagyprojekteket tekintették át. Tíz olyan nagyprojekt van, ami szerepel a Pólus Program Stratégiában. Ezek elsősorban a bioenergetikai, a környezetvédelmi, a mechatronikai és az informatikai gazdasági területekre irányulnak.
2007.01.11. 10:26 |
A Fejlesztési Pólus programról egyeztetett Székesfehérváron Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester. A megbeszélésen dr. Gaál Zoltán, a Veszprémi Egyetem rektora, dr. Lőrincz Péter, a Kandó Kálmán Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézetének igazgatója és több szakértő is részt vett. Az egyeztetésen a két várost képviselő vezetők a Pólus Program Stratégiában szereplő nagyprojekteket tekintették át.
A szerdai találkozó újabb fontos lépés a közös stratégiai célok kidolgozásában, hiszen a résztvevők valamennyi olyan területen megegyezésre jutottak, ahol a két város erőforrásai kölcsönösen erősíthetik egymást.
Mint elhangzott, Székesfehérvár és Veszprém nem versenytársak, hanem együttműködő felek a Pólus Programban. Éppen ezért a „mi” az a leggyakrabban használt kifejezés, ami alatt nemcsak a két város, hanem az egész Közép-Dunántúli régió fejlődését elősegítő kérdéseket értik a résztvevő felek.
Tíz olyan nagyprojekt van, ami szerepel a Pólus Program Stratégiában. Ezek elsősorban a bioenergetikai, a környezetvédelmi, a mechatronikai és az informatikai gazdasági területekre irányulnak. A fejlesztési tervek egy része Székesfehérváron, másik része Veszprémben valósulhat meg, de mint szerdán elhangzott: minden projektben részt vállal mindkét város. A polgármesterek egyeztették a megkezdett munka időarányos előrehaladását, valamint kijelölték azokat a szakértőket, akik a héten az egyes projektek állásáról és céljáról összegző dokumentációt készítenek. Ezeket rövid időn belül a gazdasági szektor szereplőivel is megismertetik, ezután kezdődhet az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázatainak kidolgozása.
Mindkét város egyetértett abban, hogy példaértékű az a közös szakmai munka, amit a Pólus Program meghirdetése óta folytatnak a székesfehérvári és a veszprémi szakemberek. Ez a garanciája annak, hogy sikeres fejlesztések valósuljanak meg, amelyek a két városban működő vállalatok és végső soron az itt élő emberek érdekeit szolgálják.
A szerdai találkozó újabb fontos lépés a közös stratégiai célok kidolgozásában, hiszen a résztvevők valamennyi olyan területen megegyezésre jutottak, ahol a két város erőforrásai kölcsönösen erősíthetik egymást.
Mint elhangzott, Székesfehérvár és Veszprém nem versenytársak, hanem együttműködő felek a Pólus Programban. Éppen ezért a „mi” az a leggyakrabban használt kifejezés, ami alatt nemcsak a két város, hanem az egész Közép-Dunántúli régió fejlődését elősegítő kérdéseket értik a résztvevő felek.
Tíz olyan nagyprojekt van, ami szerepel a Pólus Program Stratégiában. Ezek elsősorban a bioenergetikai, a környezetvédelmi, a mechatronikai és az informatikai gazdasági területekre irányulnak. A fejlesztési tervek egy része Székesfehérváron, másik része Veszprémben valósulhat meg, de mint szerdán elhangzott: minden projektben részt vállal mindkét város. A polgármesterek egyeztették a megkezdett munka időarányos előrehaladását, valamint kijelölték azokat a szakértőket, akik a héten az egyes projektek állásáról és céljáról összegző dokumentációt készítenek. Ezeket rövid időn belül a gazdasági szektor szereplőivel is megismertetik, ezután kezdődhet az Új Magyarország Fejlesztési Terv pályázatainak kidolgozása.
Mindkét város egyetértett abban, hogy példaértékű az a közös szakmai munka, amit a Pólus Program meghirdetése óta folytatnak a székesfehérvári és a veszprémi szakemberek. Ez a garanciája annak, hogy sikeres fejlesztések valósuljanak meg, amelyek a két városban működő vállalatok és végső soron az itt élő emberek érdekeit szolgálják.