Fejlődés és biztonság - Juhász László önkormányzati képviselő sajtótájékoztatója az idei költségvetésről

Támogatta szavazatával a város 2015-ös költség- vetésének elfogadását Juhász László önkormányzati képviselő. Elmondta, hogy számára a büdzsé fő irányai helyesek. Juhász László kiemelte, hogy jelentős tartalékkal számol a város idei költségvetése, amelyben a korábbinál is nagyobb hangsúlyt kap a civil szféra és a sport támogatása.
2015.02.23. 17:02 |
Támogatta szavazatával a város 2015-ös költségvetésének elfogadását Juhász László önkormányzati képviselő. Elmondta, hogy számára a büdzsé fő irányai helyesek. Juhász László kiemelte, hogy jelentős tartalékkal számol a város idei költségvetése, amelyben a korábbinál is nagyobb hangsúlyt kap a civil szféra és a sport támogatása.
„Úgy látjuk, Székesfehérvár jó fejlődési pályára állt, a költségvetés kellő biztonságot ad. Külön öröm számunkra, hogy a 2014-2020-as ciklusban 17 milliárd forint értékben valósulhatnak meg fejlesztések Székesfehérváron, az uniós források lehívásához szükséges első pillérek már szerepelnek a költségvetésben. Fontos az is, hogy nem kellett hitelt felvenni és jelentős tartalékot is képez a költségvetés, közel 6 milliárd forintot." - emelte ki Juhász László önkormányzati képviselő, aki szerint a civil és sport területen is fejlődés mutatkozik az előző évekhez képest. A képviselő a sporttámogatásokról szólva elmondta, szeretné elérni, hogy a jövőben nagyobb hangsúllyal szerepeljen a költségvetésben az amatőr sportegyesületek támogatása is.

Közélet

  1. Közgyűlési összefoglaló

    Elfogadták a tavalyi esztendő zárszámadását és a város gazdasági társaságainak beszámolóit is a 2025-ös gazdasági évről. Döntöttek kettő óvoda igazgatójáról, belvárosi társasházak tetőfelújításához nyújtandó támogatásról és arról is, hogy a belvárosi teraszokon hangosítás nélküli élőzenés programokat is lehet tartani hétvégén. Az ülésen utak és intézmények felújítására is írtak ki közbeszerzési eljárásokat.

    2026.05.22.
  2. Idén is átadták az Aranyember-díjakat

    Az Aranyember-díj odaítéléséről tizenegyedik alkalommal döntött a Tarsoly Ifjúságért Egyesület által megbízott Aranyember-díj Bizottság. A kitüntetést évente azok a Fejér vármegyéhez kötődő polgárok és közösségek nyerhetik el, akik/amelyek a szakterületükön kimagasló munkát végeznek Székesfehérvárért és az itt élőkért, szemléletüket, értékrendjüket meghatározza a nyitottság.

    2026.05.22.
  3. Vándorgyűlés a Táncházban

    Érdekes és előremutató előadások várták az érdeklődőket a Népművelők 42. Vándorgyűlésén a székesfehérvári Táncházban. A Vándorgyűlés eredetileg három napos lett volna, azonban a pénteki programnap elmarad.

    2026.05.21.
  4. Drogdílereket fogtak el

    Hét kábítószer-kereskedőt vettek őrizetbe Fejér vármegyében. Seregélyesi, perkátai és fehérvári személyeket gyanúsítanak azzal, hogy tiltott szert árultak. Többek között több mint egy kg kristályos anyagot foglaltak le a rendőrök a házkutatások során.

    2026.05.20.