-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fehérváron is megnyílt az Esélyek Háza
Székesfehérváron május 27-én, a Vizivárosi Általános Iskola épületében nyílt meg az Esélyek Háza Fejér Megyei Esélyegyenlőségi Koordinációs Iroda. Az ünnepélyes átadáson a felszólalók hangsúlyozták: az esélyegyenlőség ügyének előmozdításához társadalmi összefogásra és szemléletváltásra is szükség van. Az esélyegyenlőségi törvényhez kapcsolódó kormányprogram június 30-ig elkészül, az őszi ülésszakban pedig a parlament elé kerül.
Székesfehérváron május 27-én, a Vizivárosi Általános Iskola épületében nyílt meg az Esélyek Háza Fejér Megyei Esélyegyenlőségi Koordinációs Iroda. Az ünnepélyes átadáson a felszólalók hangsúlyozták: az esélyegyenlőség ügyének előmozdításához társadalmi összefogásra és szemléletváltásra is szükség van. Az esélyegyenlőségi törvényhez kapcsolódó kormányprogram június 30-ig elkészül, az őszi ülésszakban pedig a parlament elé kerül.
Szemléletváltásra van szükség a magyar társadalomban
Az esélyegyenlőséggel foglalkozó civil szervezetek összefogására, működésük koordinálására hozott létre közös intézményt Székesfehérvár és Fejér megye önkormányzata. Az Esélyek Háza a Vízivárosi Iskolában nyílt meg, létrehozását az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal is támogatta. Az ünnepélyes átadáson beszédet mondott Warvasovszky Tihamér polgármester, Szabó Gábor, a megyei közgyűlés elnöke és Lévai Katalin esélyegyenlőségi miniszter is. A felszólalók egyetértettek abban, hogy az esélyegyenlőség ügyének előmozdításához társadalmi összefogásra és szemléletváltásra is szükség van. Az ünnepélyes ceremónia keretében az Ezredéves Képességfejlesztő Általános Iskola tanulói adtak műsort, jó példát mutatva arra, hogy a sérült gyermekek is értékesen integrálódhatnak a közösségbe. Az újonnan megnyíló intézmény egyben módszertani központként is szolgál majd, ugyanakkor az Esélyek Házának fő feladata a diszkrimináció elleni fellépés lesz. Az iroda a Humán Szolgáltató Intézethez tartozik majd, az Esélyek Házának kialakítása mintegy 8 millió forintba került.
Törvény tiltja a fogyatékosság és az egészségi állapot alapján történő megkülönböztetést
Június 30-ig elkészül az egyenlő bánásmódról és esélyegyenlőségről szóló törvényhez kapcsolódó kormányzati intézkedéseket meghatározó "köztársasági esélyegyenlőségi program". A programot tartalmazó országgyűlési határozati javaslatot az őszi ülésszakban vitatja meg a parlament. Mint ismeretes, a parlament 2003 decemberében fogadta el az egyenlő bánásmódról és esélyegyenlőségről szóló törvényt, amelynek új eleme, hogy pontosan meghatározza a jogosultak és kötelezettek körét, a jog pontos tartalmát és a jogsértőkkel szemben alkalmazható szankciókat. A törvény tiltja többek között a fogyatékosság és az egészségi állapot alapján történő megkülönböztetést is.