Fehérváron dől el, ki nyeri az Interligát – vasárnap, 18.00: Alba Volán - Jesenice

A hokitörténelem ismétli önmagát – vélekedett a sportszerető a jégkorong Interliga döntője előtt, hiszen a tavalyi kiíráshoz hasonlóan, idén is az Alba Volán-FeVita és az Acroni Jesenice jutott a fináléba. A két győzelemig tartó végső párharc első két összecsapását a kedvezményezett szlovén együttes otthonában rendezték, éppúgy, mint egy évvel ezelőtt. Akkor az Acroni 3-0-ás összesítéssel nyerte a döntőt, a mostani nyitányon azonban a Volán túljárt a Jesenice eszén.

2006.02.03. 21:21 |

A hokitörténelem ismétli önmagát – vélekedett a sportszerető a jégkorong Interliga döntője előtt, hiszen a tavalyi kiíráshoz hasonlóan, idén is az Alba Volán-FeVita és az Acroni Jesenice jutott a fináléba.

A két győzelemig tartó végső párharc első két összecsapását a kedvezményezett szlovén együttes otthonában rendezték, éppúgy, mint egy évvel ezelőtt. Akkor az Acroni 3-0-ás összesítéssel nyerte a döntőt, a mostani nyitányon azonban a Volán túljárt a Jesenice eszén.

A 31. percben Csibi József iramodott meg az Acroni kapuja felé, és csodálatos góllal fejezte be a szólót.
4 perccel később egyenlített a több kulcsjátékosát is nélkülöző szlovén bajnok, David Rodman ütője kettétört egy lövés pillanatában, a korong mégis Budai kapujába hullt, 1-1.
 A 37. percben a fehérváriak első sora volt a jégen, amikor Ocskay Gábor felfedezte a Glavic-kapus által kínált rést a jesenicei pajzson, és Csicsó ezt könyörtelenül kihasználta.

A harmadik harmad elején Kangyal mesteri passzát – és a Volán emberelőnyét – Michal Stastny váltotta gólra, nem kevésbé pazar mozdulattal, 1-3.
 Az ellépő fehérváriakra Mitja Sotlar emberfóros góljával zárkózott fel ismét az Acroni.
A hazaiak 51-szer eresztettek lövést a bravúrosan védő Budai Krisztián kapujára, mégis a kék-fehérek szórták a gólokat. Az 55. percben ismét Csibi „Joe” villant, köszönte szépen Stastny parádés passzát, majd Glavic-kapust a jégre ültetve emelte a pakkot a szlovén ketrecbe. Az Acroni Jesenice az utolsó percekben kapus nélkül, 6 mezőnyjátékossal rohamozott, ám Kovács Csaba üreskapus találata végképp lehűtötte a kedélyeket. Az Alba Volán-FeVita 5-2-re nyerte a döntő első összecsapát, amely teljesítményt még egy Krajnska Gora-i kávézó tulajdonosa is gratulációval illetett.

Interliga döntő, 1. mérkőzés

Acroni Jesenice – Alba Volán-FeVita 2-5 (0-0, 1-2, 1-3)

Jesenice, 2800 néző
 Vezette: Kowalczyk(osztrák), Bohinc, Knific

Acroni: Glavic – Kranjc, Golicic, Sotlar 1(ee), Mlinarec, Klinar, Dervaric, Rebolj, Pretnar, Varl, Zagar, Poloncic, Rodman 1, Remar, Rozic (1), Hafner, Bremec, Kristan (kapus). Vezetőedző: Roman Pristov

Alba Volán: Budai – Ennaffati, Buril, Gröschl, Holéczy, Simon, Sille, Tőkési, Kovács 1(ük.), Ocskay 1, Palkovics (1), Borostyán, Kangyal (2), Rajz, Majoross, Kiss, Svasznek, Csibi 2, Palovcik, Stastny 1(ee) (1), Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Kiállítások: 16 ill. 20 perc

A döntő második napján jeges edzéssel, csendes pihenővel, videós elemzéssel egybekötött taktikai értekezlettel hangolódott a Volán az esti összecsapásra. Hiába a fegyelmezett felkészülés és a nyugodt légkör a festői Bledben, a jesenicei jégcsarnokban már nem volt rózsás a fehérváriak helyzete. Ocskay Gábor és Michal Stastny is combsérülést szenvedett az első meccsen, ennek ellenére vállalták a játékot. Mást hozott a második felvonás, mint amit a Székesfehérvárról érkező 40 szurkoló remélt. A Fehérvári Ördögök enerváltan kezdtek, önmaguk árnyékaként mozogtak a jégen, és ha kapura is küldtek egy-egy kósza löketet, akkor a fél év utánvisszatérő Kristan-kapus hárított. Az osztrák bíró rengeteg kiállítással paprikázta a találkozót, és az emberfórokat háromszor is gólra váltotta a magas fordulatszámon pörgő Jesenice. A 7. percben Kranjc, a 10.-ben Poloncic, a 29.-ben pedig Pretnar korongja talált utat a fehérvári ketrecbe. A 3-0-ás eredménnyel az Acroni egalizálta a döntő párharcát, így vasárnap 18 órakor Székesfehérváron dől el: a Volán, vagy a Jesenice nyeri a 2005-2006-os Interliga-sorozatot. Nagy meccs lesz, ez borítékolható, ahol a szurkolók búzdítása is kell a sikerhez, tehát vasárnap este: Hajrá Volán!

Interliga döntő, 2. mérkőzés

Acroni Jesenice – Alba Volán-FeVita 3-0 (2-0, 1-0, 0-0)

Jesenice, 3000 néző
 Vezette: Kowalczyk(osztrák), Skofic, Pozenel

Acroni: Kristan – Kranjc 1(ee), Golicic (1), Sotlar, Mlinarec, Klinar, Dervaric, Rebolj, Pretnar 1(ee)(1), Varl (1), Zagar, Poloncic 1(ee), Rodman, Remar, Rozic, Hafner, Bremec, Glavic(kapus). Vezetőedző: Roman Pristov

Alba Volán: Budai – Ennaffati, Buril, Gröschl, Holéczy, Simon, Sille, Tőkési, Kovács, Ocskay, Palkovics, Borostyán, Kangyal, Rajz, Majoross, Kiss, Svasznek, Csibi, Palovcik, Stastny, Hetényi (kapus). Vezetőedző: Pat Cortina

Kiállítások: 28 ill. 26 perc + 10 perc fegyelmi (Svasznek, Palovcik)

A döntő párharcának állása: 1-1