-
Szent Flórián-napi ünnepség
Ünnepi állománygyűlést tartott Szent Flórián napja alkalmából a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A Városháza Dísztermében rendezett eseményen a tűzoltók és a tüzes mesterségek védőszentje előtt tisztelegve emlékeztek meg a jelenkor tűzoltóinak munkájáról. Az ünnepség keretében adták át a Székesfehérvár Közbiztonságáért díjat is Réger István tűzoltó zászlósnak.
2026.04.30. -
Új időszámítás
Folytatódik a Tarsoly Ifjúságért Egyesület közéleti klubja. A május 4-én, hétfőn 16.00 órakor kezdődő program a választások után kezdődött időszakkal foglalkozik, a belépés ingyenes.
2026.04.30. -
Elismerés a hősöknek
Szent Flórián-nap alkalmából tartott ünnepi állománygyűlést a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csütörtökön a Városházán. Az eseményen elismeréseket adtak át, köztük a "Székesfehérvár Közbiztonságáért" díjat is.
2026.04.30. -
Még lehet jelentkezni a táborokba
Június 29. és augusztus 14. között, hét héten keresztül várja a gyerekeket a Bregyó közi városi napközis tábor. A Székesfehérvári Ifjúsági Táborban Velencén pedig július 5. és július 24. között három turnusban szerveznek programokat.
2026.04.30.
Egy arany és egy ezüst - fehérvári sikerek a Szakmák Európa-bajnokságán
Egy arany- és egy ezüstéremmel térhettek haza a székesfehérvári fiatalok a Szakmák Európa-bajnokságáról!
A Gdanksban megrendezett Euroskills 2023 versenyen Nagy Dániel, a Vörösmarty Technikum volt diákja épületasztalos kategóriában lett a legjobb, míg Kovács Erik és Farkas Bálint, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar hallgatói az ipari robotika versenyben második helyezést értek el.
A kiemelkedő teljesítményt nyújtó fiatalokat pénteken kora délután fogadta a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármester, aki Mészáros Attila alpolgármesterrel közösen egy-egy emléklappal köszöntötte őket a város nevében.
A beszélgetésen, amelyen részt vett Prof. Dr. Györök György, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar dékánja is, Nagy Dániel a 18 órás versenyről szólva elmondta, három nap alatt kellett egy terv alapján elkészíteni egy ablakkeretet, amely tele volt íves alkatrészekkel. Mint mondta, első pillanattól kezdve szimpatizált a feladattal, így szépen, biztos kézzel haladt a munkálatokkal. Arra törekedett, hogy a legjobbat hozza ki magából, és elérje a célját. Jobb eredményt ért el, mint amire számított, hiszen rekord, kicsivel több mint 92 ponttal lett aranyérmes. A verseny során biztató szavakat kapott felkészítőjétől, Babanecz Csaba Attilától, aki vallja, ezen a szinten eredménytől függetlenül az a legfontosabb, hogy a versenyző azt mondhassa: most sikerült a legjobban!
Az ipari robotika versenyszámban, csapatversenyben ezüstérmet szerzett Farkas Bálintnak és Kovács Eriknek, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar hallgatóinak a feladat kihirdetését követő első félórában minden gondolatuk az újratervezés körül forgott: egy ipari folyamatot, polírozást kellett szimulálni. Mindenkit megdöbbentett a feladat - mesélték pénteken a Városházán, ugyanis anyagmozgatásos feladatra számítottak. Bíró István, a csapat mentora Széll Károllyal, az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karának docensével együtt büszke arra, hogy az első meglepetés után szerencsére gyorsan összekapták magukat a csapat tagjai, és ügyesen megoldották.
A kiváló teljesítményt nyújtó fiatalok mindhárman egyet értettek abban, hogy a felkészülés egy éve 5-6 év gyakorlatban eltöltött időnek felel meg, annyit tanultak, fejlődtek.
Dr. Cser-Palkovics András polgármester a város nevében gratulált. Mint mondta, Székesfehérvár évről évre egyre több európai és világversenyen eredményesen szereplő diákkal, szakemberrel büszkélkedhet, akik ebben a városban, a szakképző intézményekben kaptak jó alapot és bíztatást arra, hogy megmérettessék magukat egyre nagyobb körben. Példaképek ők, akik azt üzenik a pályaválasztás előtt álló fiataloknak, hogy a fehérvári oktatási intézményekben ezek a képzések elérhetők és a kitűzött célok megvalósíthatók. Ezek a diákok hatalmas előnnyel léphetnek a munkaerőpiacra, és tapasztalatuk átadása az oktatásban is nélkülözhetetlen. Éppen ezért meg kell találni azt a kompromisszumot, és az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Karán megvalósuló SCIENCE park erre remek lehetőséget kínál majd, hogy ezek a kiváló szakemberek fehérvári munkavállalóként folyamatosan fejlesszék magukat és tudásukat adják át a következő generációknak.