-
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Színesdiplomások az Óbudai Egyetemen
Gyémánt-, arany- és ezüstdiplomák ünnepélyes átadásával tisztelgett pénteken az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara azon egykori hallgatóinak munkássága, életútja előtt, akik sok-sok évtizeddel ezelőtt végeztek a jogelőd intézményekben.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fehérvári központtal működik a Közép-Dunántúli Regionális Egészségügyi Tanács
A Közép-Dunántúli Regionális Egészségügyi Tanács Alapító Szerződését fogadta el december 16-án a város közgyűlése. Dr. Szelier András alpolgármester elmondta, a döntés egyik legfontosabb hátterét jelenti, hogy három megye is elfogadta Székesfehérvárt régióközpontnak, így városunk ad helyet a Regionális Egészségügyi Tanácsnak, amelynek központja a Rákóczi út 25. sz alatt, a Technika Házában lesz. A tanács különösen fontos szerepet tölt be amiatt is, hogy a Közép-Dunántúli Régióban nincs orvostudományi kar. A tanácsnak - amelynek munkájában a régió kórházakat működtető települései vesznek részt - fontos feladata lesz, hogy rendeltetésszerűen használja fel a kormányzat, illetve az EU által biztosított anyagi eszközöket.
A Közép-Dunántúli Regionális Egészségügyi Tanács Alapító Szerződését fogadta el december 16-án a város közgyűlése. Dr. Szelier András alpolgármester elmondta, a döntés egyik legfontosabb hátterét jelenti, hogy három megye is elfogadta Székesfehérvárt régióközpontnak, így városunk ad helyet a Regionális Egészségügyi Tanácsnak, amelynek központja a Rákóczi út 25. sz alatt, a Technika Házában lesz. A tanács különösen fontos szerepet tölt be amiatt is, hogy a Közép-Dunántúli Régióban nincs orvostudományi kar. A tanácsnak - amelynek munkájában a régió kórházakat működtető települései vesznek részt - fontos feladata lesz, hogy rendeltetésszerűen használja fel a kormányzat, illetve az EU által biztosított anyagi eszközöket.
Dr. Szelier András alpolgármester elmondta, az egészségügyi tanács feladata, hogy kormányzati forrásokat és uniós támogatásokat is szerezzen és ezeket hatákonyan továbbítsa az egészségügyi intézményeknek. Dr. Szelier András elmondta, az új szervezet remélhetőleg hozzájárul majd ahhoz, hogy a Fejér Megyei Szent György Kórház nagy feladatok ellátására hivatott dolgozói maximálisan kihasználhassák szellemi és szakmai kapacitásukat.