Fehérvári győzelem a Ferencváros otthonában!

Kínos vereséget szenvedett hazai pályán a Ferencváros. Az Arany Ászok Liga 18. fordulójában a Fehérvár FC vizitált az Úllői úton, és Kuttor fejesével legyőzte a klasszisokkal jobb erőkből álló listavezetőt. Az erőtlenül futballozó zöld-fehérek lélektelen játékkal rukkoltak elő, míg a vendégek lelkesen őrizték kapujukat. Különösen Tudor volt elemében, a román hálóőr, eszén nem lehetetett túljárni ezen az estén.

2005.03.20. 12:07 |

A piros-kékek az ismert pénzügyi zűrök és körülmények tudatában az esélytelenek nyugalmával érkeztek a Fradi stadionjába. A tisztes helytállásban reménykedő, több sebből vérző fehérvári gárdában Magasföldi ugyan letöltötte egy mérkőzéses eltiltását, amelyet három sárga lapja miatt kapott. Györök azonban hasonló okok miatt a lelátóra kényszerült, Horváth Gábor pedig még Újpest ellen megsérült, felépülésére várni kell. Nem lehetett tehát irigyelni Csertő Aurélt, aki a mérkőzés előtt természetesen bízott abban, hogy legalább egy pontot be tud zsebelni csapata a bajnokjelölt otthonában.

5. percben: Kerek tört volna egyedül kapura, de Gyepes beérte, s a labda végül Szűcs kezében landolt.
28. percben: Lenadro passzolt Penksa elé a 16-os bal oldalán, de a támadó rendkívül gyenge megoldást választva a kapu fölé lőtt.
55. percben: Leandro emelt a csereként beállt Sasu elé, aki 8 méterről kapásból lőtt, de a jobb sarok felé tartó labdát Tudor bravúrral hárította.
62. pecrben: Csizmadia jobb oldali szögletét Szűcs alaposan elnézte, így a hosszú saroknál helyezkedő Kerek tisztán fejelhetett, de csak a kapufát találta el.
70. percben: Magasföldi bal oldali szögletére az előrehúzódó Kuttor érkezett a legjobban, és 6 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (0-1).
72. percben: Vagner egyenlíthetett volna egy percen belül, de a cseh támadó 5 méterről a lelátóra rúgta a labdát.
Az első félidőben a ferencvárosiak nem tudtak mit kezdeni a fehérváriak betömörülő védekezésével, és elképzelés nélküli támadásiakból ezért komolyabb helyzetet nem tudta kialakítani.
A szünetben a fehérváriak valószínűleg megérezték, hogy ezen az estén akár bombameglepetés is születhet, ezért a második félidőben már jóval többször merészkedtek Szűcs kapuja elé. A piros-kékek továbbra is remekül védekeztek, ráadásul Kuttor Attila, aki az előző fordulókban két alkalommal is öngólt rúgott, ezúttal Magasföldi szöglete után fejessel a vezetést is megszerezte. László Csaba, a hazaiak szakvezetője szinte minden épkézláb támadót harcba küldött, de amikor már sikerült átjátszaniuk a vendégvédelmet, akkor a remek napot kifogó Daniel Tudor hárított.
Legközelebb a válogatott kötelezettségei miatt április 2.án rendeznek bajnoki fordulót az Arany Ászok Ligában, akkor a Debrecent fogadja az FC Fehérvár a Sóstói-stadionban.