Fehérvári győzelem a Borsodi Jégkorong Liga döntőjének első összecsapásán

Ismét Fehérvár-Újváros. Az utóbbi években e párosítás győztese rendre az Alba Volán-FeVita, s a fehérváriak most sem kisebb reményekkel korcsolyáztak jégre, mint hogy megvédjék bajnoki címüket. Van már benne gyakorlatuk, hiszen már négy bajnoki pontvadászat során veretlen a Volán, 2003, 2004, 2005, és 2006 után 2007-ben is aranyra törtek Ocskayék. A jégkorong bajnoki  döntő meglepetéscsapata a Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu együttese, hiszen a DAB az esélyesebb Újpest legyőzésével jutott a fináléba. A négy győzelemig tartó döntő első mérkőzésén a papírforma érvényesült. Alba Volán-FeVita - Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)
2007.03.07. 00:16 |

Igazi finálé-hangulat a Fehérvári Jégcsarnokban. 2500 néző várja feszülten az éves hokiünnepet, a bajnoki döntő nyitányát. A két csapat pedig – a Volán és Dunaújváros – a döntőhöz méltó iramban kezd. Az esélytelenebb, fiatal játékosokra épülő DAB a találkozó elején többször is megtornáztatja a fehérvári védelmet, de a kezdeti kóstolgatás után, aztán a 12. percben mar a magyar hokielit oroszlánja. Stastny kapu mögül észrevétlenül visszatett korongját Michal Palovcik vágja Ferjo ketrecébe, 1-0.
 Az Újváros nem vesz vissza a lendületből, csak úgy a 19. perc tájékán, mert ekkor Palovcik ütközik egy vendégvédővel a DAB harmadán belül, az árván maradt koronggal pedig Kovács Csaba iramodik meg, és remek lövéssel csapja be az Acélbikák portását, már a második találat láttán őrjönghetnek a kék-fehér hívek. A harmad utolsó percében még a DAB játékosai próbálnak szaladni az eredmény után, de Budai a helyén.

A második játékrészt emberhátrányban kezdi a Volán, azonban az újvárosiak nem kínálják meg lövésekkel Budait, s büntetésként a fehérváriak ostorozzák a vendégketrecet. Sorozatban Vaszjunyin, Svasznek, Ocskay, Kovács, és Palkovics lövését is védi Ferjo, azonban a szlovák védő Anton Poznik lövésénél már tehetetlen a 30. perc elején. A bulit követően a kékvonalról volt eredményes Poznik, 3-0.
Az Acélbikák acélosak és nem adják fel, Szilassy, Erdősi és Azari is veszélyeztet, azonban nem összpontosítanak eléggé, van aki a kapusba, van aki mellé lő. A 38. percben aztán Borostyán szerez korongot saját harmadában, indította Palkovicsot, aki remek ütemben passzol középre, s Kovács Csaba mesteri mozdulattal előbb kimozdítja állásából a kapuvédőt, majd a bal felső sarokba emel, saját maga második, csapata negyedik gólját szerezve ezzel.
 Már-már demoralizáló a különbség, de Szilassy Zoltán hamar válaszol, első lövése még kipattan Budairól, az ismétlés azonban a hálóban landol, 4-1. „Alamizsna!” – kiáltják a hazai nézők, de a DAB ebből próbál erőt meríteni.

A záró harmad elején Király veszélyeztet, majd emberelőnybe kerül a fehérvári alakulat, és a 46. percben Anton Poznik megint villan, a kékvonalról helyezi a pakkot a bal felső sarokba.
 5-1-es vezetése után visszavesz az iramból a Volán, s Gebei vezetőbíró is előszeretettel szórja ki a fehérvári játékosokat, de a DAB kettős emberelőnyben is képtelen betalálni. A mérkőzés végén még Budai kapusnak akad dolga, de az eredmény már nem változik, így a végső dudaszó pillanatában már mindenki a bajnoki döntő második állomására gondol.

Alba Volán-FeVita – Dunaújvárosi Acélbikák-Extra.hu 5-1 (2-0, 2-1, 1-0)