Fehérvári aranyérmek a zágrábi Matija Ljubek Emlékregattán

A székesfehérvári Vital Club kajakozói, Szijártó Dóra és Hajdú Benedek kiemelkedő eredményeket értek el a nemzetközi mezőnyben. Szijártó három aranyérmet szerzett, az első külföldi versenyén evező Hajdú pedig 8. lett a 36 induló közül.
2023.05.04. 17:38 |

Sikeresen zárta a Nemzetközi Matija Ljubek Emlékregattát a székesfehérvári Vital Club kajak-kenu különítménye.

A 2000-ben tragikus körülmények között elhunyt, mindmáig legeredményesebb horvát olimpikonról, Matija Ljubekről elnevezett nemzetközi versenyen hat ország versenyzői mérték össze tudásukat. A mezőnyben Magyarország mellett Olaszország, Horvátország, Szlovénia, Csehország és Szerbia küzdött a helyezésekért. A 24 klubot és több mint 350 sportolót felvonultató mezőnyben ott volt Josef Dostál is, aki öt világbajnoki címmel és négy olimpiai éremmel büszkélkedhet pályafutása során.

Magyarországot az Oroszlányi Kajak SE, a Siófok, valamint két fehérvári, Vital Clubos versenyző képviselte. Utóbbiak remek teljesítményt nyújtva öregbítették a fehérvári kajak-kenu hírnevét.

Szijártó Dóra (képünkön) K-1 1000 méteren, K-2 1000 méteren, valamint K-2 500 méteren is aranyérmet szerzett, párja az oroszlányi Bacsányi Krisztina volt. Szijártó a K-1 500 méteres számban bronzérmet ért el.

A szintén Vital Club versenyző Hajdú Benedek első nemzetközi versenyén 36 indulóból az előkelő 8. helyen zárt. A magyar küldöttséget az oroszlányiak edzője, Cserjés Károly vezette.