Fehérvár-Kendel Kupa és Szenior Országúti Bajnokság

A fehérvári Szingo SE szervezésében amatőr országúti kerékpárverseny volt ma délelőtt városunk környékén.

2003.10.05. 16:20 |

A fehérvári Szingo SE szervezésében amatőr országúti kerékpárverseny volt ma délelőtt városunk környékén.

A szemerkélő eső ellenére népes mezőny gyűlt össze a pentelei parkerdőnél, a rajt és a cél színhelyén. A versenyzők különböző távokon indultak: a szenior kategóriájú kerékpárosok és a hölgyek 65 kilométert tettek meg, a Fehérvár-Kendel Kupáért versenyző 40 év alatti bringások pedig 85 kilométeren át küzdöttek egymással.

A verseny két távján 5 korosztályban összesen 61-en indultak, akik között a legidősebb a 73 éves Ács István volt Nagykanizsáról. A szenioroknak és nőknek kiírt távon 30 férfi és egyetlen hölgy (Baltavári Katalin) indult, a Fehérvár-Kendel kupáért pedig harmincan rajtoltak.