Fehérvár KC: győzelem a Podravka Koprivnica ellen

A horvát bajnok, korábbi BL-győztes Podravka ellen játszotta a hazai rendezésű tornán első meccsét a Fehérvár KC. A Fabo Kupa jó erőfelmérő a közelgő bajnoki rajt előtt a több új játékost beépítő Jensen-csapatnak, amely nemrégiben idegenben szoros vereséget szenvedett a horvátoktól. Most a második félidő második felében sikerült komolyabb előnyre szert tenni, amivel a győzelem is meglett.
Fehérvár KC - Podravka Koprivnica 30-24 (14-12)
2013.08.16. 20:21 |
Most a második félidő második felében sikerült komolyabb előnyre szert tenni, amivel a győzelem is meglett. A döntőben a Lokomotiva Zagreb következik szombaton.

Az újakat egy "régi" is megnézte, a Fradiba szerződött Szikora Melinda is itt volt a csarnokban. Az FKC korábbi kapusa láthatta, hogy utóda, a válogatott Kiss Éva stabilitást tud adni a csapatnak, főleg szélről próbálkoztak reménytelenül ellene a vendégek. Akik persze ezzel együtt erős csapatot alkotnak, de kezdeti vezetésük után átvette a kezdeményezést az FKC: Horváth beállóból, az új igazolás, Kazai valamint Azari szélről lőtt gólt - az első félidő közepén hárommal tartott előrébb a hazai csapat. Örömteli volt a jó védekezés, 17 perc alatt csak 5 gólig jutott a Kapronca, legfeljebb a "túl precíz" fehérvári lövéseket sajnálhattuk, sokszor csattant kapufán a labda. Gyors indításokból egyenlítettek a horvátok. Hajduch Csenge is megmutatta, miért számít rá új csapata, Milenkovics kapus azonban több fehérvári ziccerben is bravúrral védett. Herr és Mayer remek összjátékánál nem tudott - tényleg ígéretesek az új igazolások...  Tilinger remek lövésével zárult a félidő, 14-12-re vezetett az FKC.

A második játékrészben Vaszari kezdett irányítóban (Nuria Benzal továbbra sem játszik, de talán hamarosan bevethető lesz a spanyol irányító), és az eredetileg szélső játékos nem mozgatta rosszul a csapatot, amely Tilinger heterseivel növelte előnyét. Herr Anita pedig bebizonyította, hogy szélről is remekül lő. Milanovics és Zsivkovics révén zárkózott a Podravka, a védekezését megnyitó ellenféllel szemben megint kellett Tilinger gyors lába és jó keze. A félidő felénél így is átvették a vezetést a horvátok (20-21), hosszabb gólcsendet tartott ekkor az FKC. Herr pókhálózta le a jobb felsőt kedélyjavítóként, Kiss ziccert fogott, Azari betalált szélről - jól reagált a csapat. Siti Eszter a hajrára állt vissza, igazolva, hogy ezentúl tényleg több variációs lehetősége lesz Jensen mesternek, ráadásul két góllal tette mindezt. 6-1-es rohammal húzott el ismét az FKC. Kiss Éva védései is kellettek hozzá, hogy négy perccel a vége előtt öttel vezessenek Horváthék, innen már gond nélkül húzták be a megérdemelt győzelmet. A szombati, 15 órakor kezdődő döntőben a szintén horvát Lokomotiv Zagreb lesz az ellenfél.

Gólszerzők: Tilinger 8, Azari 5, Herr A. 5, Siti E. 3, Hajduch 3, Horváth B. 3, Mayer 1, Kazai 2.