Fehérvár Karate Akadémia: sikerek három versenyről

Az elmúlt hétvége sűrű programot hozott az IFK szervezet versenyzőinek, hiszen egyszerre három helyszínen kezdték meg az őszi versenyszezon küzdelem sorozatait.

2019.10.01. 08:26 |

Tizenkilencedik alkalommal rendezték meg Karcagon a Nagykun Kupa elnevezésű utánpótlás kyokushin karate versenyt knock down küzdelem és formagyakorlat versenyszámokban. A Fehérvár Karate Akadémia négy versenyzővel képviseltette magát Kajdi István Edző irányítása mellett. A fiatalok, a tőlük megszokott módon ezúttal is jól szerepeltek, de igazán kimagasló teljesítményt Reichert Jázminnak sikerült nyújtania, aki sem küzdelemben, sem pedig formagyakorlatban nem talált legyőzőre. Rajta kívül Tihanyi Eszter is a dobogó legmagasabb fokára állhatott küzdelemben, míg öccse, Tihanyi Ábel az előkelő második helyezésig jutott a fiúknál. A negyedik fehérvárinak, Vereb Zsoltnak ezúttal nem sikerült az éremszerzés.

Répcelakon, a VII. Rakurai Kupán a formagyakorlatban és a testvédős szabályrendszerben harcoló fiataloké volt a fő szerep. Itt is jól szerepeltek az Akadémia versenyzői, Králl Máté és Nagy-Dobondi Eszter egyaránt verhetetlennek bizonyult kategóriájában. A többiek pedig, Amberg Zita és Nagy Daniella a dobogó harmadik fokára állhatott. Szintén a bronzérem jutott a Mayer testvéreknek, Eszternek és Dorottyának formagyakorlatban.

Jól sikerült a szezonkezdés a Móri SE karate szakosztályának is. Hatan közülük Romániában, Nagyszebenben, a Romanian International Cup elnevezésű full kontakt karate versennyel indították az őszt, ahol 13 ország, közel 400 versenyzőjével mérhették össze erejüket. Sensei Bőke Béla tanítványai a komoly nemzetközi, jellemzően kelet-európai mezőny dacára remekül szerepeltek.

U14-es korosztályban a női -60kg küzdelmeit Kántor Viktória, a -65kg küzdelmeit pedig Bőke Eszter nyerte óriási fölénnyel. A fiuknál Kulcsár László -55kg-ban a második helyen, míg Puszta Péter a legjobb 16-ban végzett.

U16-os korosztályban Fekete Panna állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, míg Szücs Ferenc, aki egyébként a torna leggyorsabb KO győzelmét aratta, az ezüstéremig jutott.

Az IFK két nemzetközi bírója, Mátó Katalin és Bőke Béla mesterek megkapták hivatalos meghívójukat a kazahsztáni KWU felnőtt világbajnokság bírói csapatába.

A következő hétvégén Dezső Kata a horvátországi Samaborban lép tatamira, a Branko Bosniak Emlékversenyen.