Fehérvár FC-Debrecen 1-2

Korábban rendre a címvédő vesztett fontos pontokat a lefújás előtti pillanatokban, ezúttal azonban a fordult a kocka, a Debreceni VSC-Ave Ásványvíz a 90. percben szerzett góllal 2-1-re nyert a Fehérvár FC vendégeként, s 3 pontra megközelítette az Újpest FC-t. A győztes találatot Daniel Tudor hatalmas hibája után Máté Péter rúgta.
A listavezető pénteken 2-1-es vereséget szenvedett a sereghajtó Lombard FC Pápa esőtől áztatott pályáján, így reményt adott üldözőinek, a vasárnapi rangadó két résztvevőjének. A Fehérvár és a Debrecen is tudta, csak a győzelem lehet az üdvözítő, de ez a szünetig egyáltalán nem látszott..

2006.04.30. 18:16 |

Korábban rendre a címvédő vesztett fontos pontokat a lefújás előtti pillanatokban, ezúttal azonban a fordult a kocka, a Debreceni VSC-Ave Ásványvíz a 90. percben szerzett góllal 2-1-re nyert a Fehérvár FC vendégeként, s 3 pontra megközelítette az Újpest FC-t. A győztes találatot Daniel Tudor hatalmas hibája után Máté Péter rúgta. A listavezető pénteken 2-1-es vereséget szenvedett a sereghajtó Lombard FC Pápa esőtől áztatott pályáján, így reményt adott üldözőinek, a vasárnapi rangadó két résztvevőjének. A Fehérvár és a Debrecen is tudta, csak a győzelem lehet az üdvözítő, de ez a szünetig egyáltalán nem látszott..

Fehérvár FC-Debrecen 1-2 (0-0)

Fehérvár FC: 30 Tudor - 85 Csizmadia, 77 Kuttor, 17 Koller, 23 Horváth G. - 13 Kocsis G., 6 Schwarcz, 10 Dvéri, 20 Bozsics - 9 Sitku, 8 Lattenstein Vezetőedző: Csertői Aurél

Debrecen: 24 Csernyánszki- 22 Bernáth,73 Éger,3 Szatmári,2 Máté - 7 Dombi, 5 Vukmir, 9 Sándor T.,28 Halmosi-
10 Bogdanovics, 26 Sidibe   Vezetőedző:Supka Attila

Gólszerző(k): Sándor T. (62.), Csizmadia (81.), Máté (90.)

Csere: Bogdanovics helyett 11 Brnovics (60.), Kocsis helyett 22 Nagy D. (60.), Brnovics helyett 6 Virág (77.), Lattenstein helyett 21 Dajics (81.), Horváth G. helyett 23 Vincze Z. (83.)
Sárga lap: Szatmári (15.), Bernáth (22.), Horváth G. (37.), Halmosi (51.), Sitku (69.), Nagy D. (76.)
Kiállítva:

A játékosok nem igazán veszélyzetették a két kaput, a labda helyett sokszor egymást rugdosták. Nem meglepő, hogy a szünetre 0-0-lal vonultak a csapatok, s azzal a tudattal, már csak 45 percük van a bajnoki remények megőrzésére.
A második játékrész elején a Fehérvár FC próbálkozott, így kissé meglepő volt, hogy a bajnokcsapat jutott vezetéshez. Halmosi Péter a tőle megszokott módon végzett el a jobb oldalon egy szabadrúgást, s éles beadását Sándor Tamás csúsztatta – tőle szokatlan módon – fejjel a kapuba.
A hazaiakat ez végképp felébresztette, s nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért. Sikerrel, a 81. percben Sitku Illés lövése levágódott Mátéról, s a középen egyedül érkező Csizmadia Csaba biztosan a hálóba bombázott.
Tíz perc marad a döntésre, s úgy tűnt, hogy a vendéglátó együttes lesz a jobb. Csertői Aurél vezetőedző gárdája sokat rohamozott, levegőben lógott az újabb gól, de az élet ismét megfricskázta a piros-kékeket.Szatmári Csaba a 90. percben beadásra vállalkozott, labdája mélyre sikerült, de éppen ez lett Tudor veszte. A hónapok óta kiválóan teljesítő román kapus ugyanis elszámította magát, így már csak maga elé tudta paskolni a labdát, amelyet Máté a kapuba passzolt. 2-1, debreceni öröm a felsőfokon!
Öt fordulóval a befejezés előtt matematikailag még a Fehérvár FC is esélyes az aranyéremre, de a Debrecen, az MTK és az Újpest is nagyobb reményekkel várja a folytatást.