-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fehérvár Angyalai és Családok Karácsonya - rászorulókon segít az önkormányzat
Számos jótékonysági akciót koordinál Székesfehérvár Önkormányzata az adventi időszakban. A kezdeményezések között a szociálisan rászoruló családok támogatása, az iskolák és óvodák megajándékozása, valamint egy december 21-i nagyrendezvény is szerepel, amelyre a kiemelkedő tanulmányi eredményeket és magatartást mutató fehérvári diákokat várják.
2010.12.13. 09:57 |
Számos jótékonysági akciót koordinál Székesfehérvár Önkormányzata az adventi időszakban. A kezdeményezések között a szociálisan rászoruló családok támogatása, az iskolák és óvodák megajándékozása, valamint egy december 21-i nagyrendezvény is szerepel, amelyre a kiemelkedő tanulmányi eredményeket és magatartást mutató fehérvári diákokat várják.

„Székesfehérvár önkormányzatának feladata és felelőssége, hogy gondoljon a rászorultakra, akik másként tudnak készülni a karácsonyra mint a többi család.” - mondta Székesfehérvár polgármestere, aki több, az önkormányzat által koordinált adventi jótékonysági akcióról számolt be. Cser-Palkovics András szerint az önkormányzatnak jó példával kell elöljárnia és híd szerepet kell betöltenie a rászorulóknak gyűjtő civilek és az adományozásban támogatói oldalon megjelenő vállalkozások között. Ennek érdekében az önkormányzat levélben kereste meg a város legnagyobb adózóit, legfontosabb vállalkozásait, hogy segítsék a civilek adománygyűjtését.
A városi önkormányzat 8 millió forint keretösszeggel kezdte meg akciósorozatát. A polgármester a legfontosabb, előremutató akciónak a „Fehérvár Angyalai” pályázatot nevezte, melynek keretében egyenként 100 ezer forint értékben háztartási gép vásárlására jogosító utalányokat adományoznak 12 rászoruló nagycsalád részére. Emellett 1100 hátrányos helyzetű családban élő gyermek részére, összesen 2 millió forint értékben ajándékcsomagokat adományoz a város, ennek kiosztása a Szociális Hálóhoz tartozó civil szervezeteken keresztül történik, akikkel a város az eddigieknél is komolyabb és szorosabb együttműködést tervez a jövő évben.
December 21-én rendezik meg a Családok Karácsonya, Szeretetkarácsony elnevezésű rendezvényt a Szent István Művelődési Házban, ahová a kiemelkedő tanulmányi eredményeket és magatartást mutató fehérvári diákokat várják szeretettel. A város saját intézményei tesznek javaslatot arra, hogy kik vegyenek részt a rendezvényen.
Támogatást nyújt a város valamennyi fehérvári óvoda és általános iskola számára is, az intézmények 50-50 ezer forint értékben vásárolhatnak játékokat.
A plázában Ajándékvár néven zajlik gyűjtés, a polgármester köszönetet mondott az Alba Plazának, hogy helyet biztosított az akciónak. December 18-án délelőtt 10 órára a Székesfehérvár polgármestere meghívta a képviselőtestület tagjait, hogy közösen helyezzék el adományaikat.
Róth Péter alpolgármester a Fehérvár Angyalai pályázattal kapcsolatban elmondta, hogy december 21-ig várják a javaslatokat arra, hogy kiknek juttasson az önkormányzat vásárlási utalványokat, ebben iskolák, pedagógusok, civil szervezetek, családgondozók segítségére számítanak. „Sokan örülnének ilyen karácsonyi ajándéknak, de az önkormányzat lehetőségei korlátozottak, ezért a 12 legrászorultabb családot választja majd ki a Szociális Hálóhoz tartozó civil szervezetek vezetősége.” - tette hozzá az alpolgármester. A javaslatokat a Civil Irodán várják, de december 13-tól egy e-mail cím is rendelkezésre áll: a fehervarangyalai@pmhiv.szekesfehervar.hu címre várják a javaslatokat.
Posch Dániel, a Kommunikációs és Civilkapcsolatok Irodájának vezetője a jótékonysági akciókkal kapcsolatban elmondta, hogy a város közvetíteni kíván a jótékonysági akciókban részt venni szándékozó fehérvári vállalatok és a karitatív civil szervezetek között. Kiemelte, hogy Fehérváron szerencsére megvannak azok a civil szervezetek, akik koordinálni képesek nagyobb adományok elosztását. A felajánlásokat az 537-197-es telefonszámon várják.