-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fehér Bot Napja - esélyegyenlőség
A város alpolgármestere dr. Szelier András köszöntötte a látássérülteket a Fehér Bot Napja alkalmából a Városháza előtt. A Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesületének szervezésében a résztvevők ezután a Helyőrségi Klubig sétáltak, ahol egész napos program várt minden érdeklődőt. A látásukban sérült emberek világnapján, október 15-én ismét az esélyegyenlőség ügyére irányul a közvélemény figyelme. Székesfehérváron, a Helyőrségi Klub adott otthont a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete és az Esélyek Háza közös, egész napos rendezvényének, melyen sérült és egészséges emberek egyaránt kellemesen, ugyanakkor hasznosan tölthették el szabadidejüket.
A város alpolgármestere dr. Szelier András köszöntötte a látássérülteket a Fehér Bot Napja alkalmából a Városháza előtt. A Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesületének szervezésében a résztvevők ezután a Helyőrségi Klubig sétáltak, ahol egész napos program várt minden érdeklődőt. A látásukban sérült emberek világnapján, október 15-én ismét az esélyegyenlőség ügyére irányul a közvélemény figyelme. Székesfehérváron, a Helyőrségi Klub adott otthont a Látássérültek Regionális Közhasznú Egyesülete és az Esélyek Háza közös, egész napos rendezvényének, melyen sérült és egészséges emberek egyaránt kellemesen, ugyanakkor hasznosan tölthették el szabadidejüket.
Az Esélyek Háza vezetője, Márton Zoltán örömét fejezte ki, hogy e program kapcsán is létrejöhetett többoldalú együttműködés, hiszen az intézmény kiemelt feladatának tartja, hogy elősegítse a kapcsolattartást az esélyegyenlőség kérdésében érintett szervek, önkormányzatok, civil szervezetek között.
A rendezvény lehetőséget ad a társadalom ép tagjai számára, hogy megismerhessék és könnyebben megérthessék a látásukban sérült emberek életét, mindennapos nehézségeit. Számos újdonságot tartogat a hazánkban forgalmazott beszélő gyógyászati eszközökből összeállított bemutató, de kellemes időtöltést ígérnek a kézműves foglalkozások is, ahol bárki meggyőződhet arról, - sőt ki is próbálhatja -, hogy látás hiányában is tökéletes kézi szőttesek és méhviaszos gyertyák készülhetnek. A kultúra kedvelőit zenés, irodalmi est várja 17 órától, melyen közreműködik Czidor Jánosné, Györök Márk, Jenei Sándorné, valamint a Polihistorock együttes.