Fedettpályás országos bajnok lett Udvardy Panna

A hölgyek mezőnyében a fehérvári Kiskút Tenisz Klub játékosa, Udvardy Panna nyerte a Fedettpályás országos bajnokságot, miután a döntőben a tavalyi győztes, Bukta Ágnest három játszmában legyőzte.

2018.02.16. 21:18 |

Szépen menetelt a budapesti BOK Sportcsarnokban rendezett Fedettpályás országos bajnokságon a Kiskút Tenisz Klub játékosa, Udvardy Panna. A tornán negyedik kiemelt, Spanyolországban készülő teniszező az első körben a gyöngyösi Szabó Laurát úgy verte sima két játszmában, hogy mindösszesen három játékot engedett ellenfelének. A következő fordulóban jött a szintén a Kiskút TK színeiben induló Zádori Réka, Udvardy pedig 6:2, 6:2-vel lépett a negyeddöntőbe, ahol Bondár Annát (Kiskút TK) vert 7:6, 6:3-ra. A legjobb négy között pedig azzal a Jani Rékával nézett farkasszemet, akit néhány hónapja a székesfehérvári ITF torna döntőjében legyőzött. Udvardy Panna ezúttal szettet sem vesztett, és 7:6, 6:1 arányú győzelemmel jutott a fináléba. Ahol a címvédő Bukta Ágnes ellen az első játszmát 6:4-re hozta a székesfehérvári Kiskút TK játékosa, a másodikat azonban Bukta nyerte. A döntő szettben Udvardy Panna ellenállhatatlanul teniszezett, és 6:1-re hozta, ezzel pedig visszavágott a tavalyi fináléban elszenvedett vereségért, és fedettpályás országos bajnok lett. Az aranyérem mellett Udvardy Panna a jövő heti, budapesti WTA torna főtábálás szabadkártyájának is örülhetett.

A párosok versenyében Zádori Réka (Kiskút TK) Kovács Zitával az oldalán szintén döntőt játszott, ott azonban 6:2, 6:4 arányú vereséget szenvedett a Gécsek Fanni – Nagy Adrienn duótól.