Farkas Dáriusz ezüstérmes a 10000 méteres országos bajnokságon

Elrajtolt az atlétikai szabadtéri pályaszezon is a 10000 méteres Országos Bajnoksággal. Az ideális futóidőben az ARAK futói közül Farkas Dárius kiválóan teljesített a 25 körös versenyen. Egyéni csúcsot ért el, 30:51,56-os ideje 15 másodperccel jobb korábbi legjobbjánál. Ezzel az idővel az U23-as korosztály ezüstérmese lett, de az abszolút kategóriában is az ötödik helyen zárt.
2013.04.29. 11:30 |
A Fehérváron méltán népszerű kosárlabda-edző, Farkas Sándor fia immár "alanyi jogon" is méltó az elismerésre, hiszen nem először bizonyítja, hogy korosztályában a legjobb magyar hosszútávfutók közé tartozik. Remélhetőleg ez az eredmény jó felvezetője lesz a szabadtéri szezonnak számára, s persze a többi ARAK-atléta számára is. A még fiatalabbaknál, a juniorok versenyében Kocsis Richárd először indult ezen a távon. 33:44,93-as idejével sajnos a dobogóról lemaradt, a negyedik helyen végzett.