Fáradt játék és vereség az EBEL-ben

Győzelemmel kívánt visszatérni a Fehérvári Jégcsarnokba az Alba Volán SC jégkorong csapata, és erre minden esélye megvolt, hiszen az EBEL 20. fordulójában az idén már kétszer elvert Olimpija Ljubljanát látta vendégül a kék-fehér együttes. Arról azért nem volt szó, hogy a válogatott meccsek miatt igen fáradt fehérvári játékosok félvállról vették volna a találkozót, hiszen az Olimpija az elmúlt fordulókban megkezdte felzárkózását. Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 1–3 (1-2, 0-1, 0-0)
2008.11.14. 21:41 |

Az Erste Bank Eishockey Liga 20. játéknapján is a szlovénok kezdtek frissebben és lendületesebben. Az első percben még Couture lövése szállt a kapu mellé, majd aztán Yarema válaszát kellett lecsendesítenie Szupernek. A 3. percben egy bulit követően gyorsan lövőhelyzetet alakított ki a Ljubljana, és Banham nem hibázott, 0-1. A gól után emberelőnybe került a Volán, az 5. percben pörgött a játék, amikor Martens húzta a kapu elé a korongot, ahol a lövésbe Kovács Csaba piszkált bele, Morrison pedig tehetetlen volt, 1-1. Az egyenlítés után rögtön Sofron fordíthatott volna, de védett a vendégkapus. Ezután Szupernek akadt dolga: Kralj fonák kísérleténél, és Tavzelj közeli próbálkozásánál is a helyén volt, sőt Yarema lövését is bravúrral védte. A 11. percben megfogyatkozott a Volán, és az emberelőnyt Petrilainen váltotta gólra egy lapos, jól helyezett lövéssel, 1-2-re alakítva az állást. A harmad hátralevő perceiben Yarema, és Banham két löketénél is résen kellett lennie Szupernek, míg Palkovics balról tesztelte Morrisont, a portás nem jött zavarba.

A középső periódus elején kettős emberelőnyben is játszhatott az Alba Volán, de képtelen volt betalálni az Olimpija ketrecébe. A 28. percben gyönyörű játék után halt bele a szépségbe a fehérvári csapat, Byström korongja a kapuvason csattant. Egy perccel később Szuper mentette meg együttesét, Intranuovo ajtó-ablak helyzetben nem tudott túljárni a magyar kapus eszén. A 31. percben aztán már Szuper Levente is tehetetlen volt. Megint emberelőnyben játszott a Ljubljana, amikor Mitchell korongja talált utat a hálóba. 1-3 után ismét fórban hokizott a vendégcsapat, és nyüstölték is a  fehérváriakat rendesen. Végre jött egy Volán-fór, de szinte kapura sem lőttek a kék-fehérek. A 39. percben Kovács zárkóztathatta volna fel csapatát, de ziccerét elhibázta, szólója végén a kapu mellé emelt.

A harmadik harmadban az Olimpija már nem erőltette túlzottan a támadásokat, a Volán pedig hiába erőlködött, ezen a napon nem ment a játék. Pontatlanság, és lassúság jellemezte a hazaiakat, láthatóan úrrá lett a fáradtság a csapaton. Benk, és Ocskay küldtek korongot Morrison kapujára az utolsó játékrészben, de azak sem jelentettek különösebb veszélyt. Az utolsó 43 másodpercet kapusa nélkül játszotta végig az Alba Volán, de így sem tudott csodát tenni, az Olimpija megérdemelten nyert 3-1-re.

Alba Volán SC – Olimpija Ljubljana 1–3 (1-2, 0-1, 0-0)